Strona główna / Lokalne / Broń masowego rażenia. Zawody wygrali marynarze ze Świnoujścia

Broń masowego rażenia. Zawody wygrali marynarze ze Świnoujścia

We wtorek, 31 maja, w Porcie Wojennym Świnoujście odbyły się zawody użyteczno-bojowe o puchar Dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W zawodach startowały zespoły obrony przed bonią masowego rażenia z jednostek 8FOW.

W zawodach uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje jednostek flotylli z Gdyni, Dziwnowa i Świnoujścia, podzielone na dwuosobowe sekcje o różnych specjalnościach. Wśród konkurencji znalazło się ubieranie na czas maski przeciwgazowej, bieg w nałożonej masce i odzieży ochronnej, przygotowywanie i zastosowanie specjalistycznego sprzętu takiego jak urządzenia rozpoznania chemicznego, rentgenoradiometry czy zestawy odkażające – tłumaczy kpt. mar. Monika Trzcińska.

_49A4367Przedsięwzięcie to miało charakter użyteczno-bojowy i było elementem przygotowania żołnierzy do wykonywania zadań specjalistycznych. Jego cele, poza rozbudzaniem ambicji żołnierzy do walki o jak najlepsze wyniki, obejmowały też doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem OPBMR oraz ocenę poziomu wyszkolenia poszczególnych żołnierzy. _49A4317Pierwsze miejsce w zawodach zdobyła drużyna Komendy Portu Wojennego Świnoujście, dalsze miejsca zajęły kolejno drużyny 13. Dywizjonu Trałowców z Gdyni i 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa. Przewodniczącym komisji sędziowskiej był kmdr por. Wojciech Buca – Szef Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

 

 

sekcja prasowa 8FOW

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.