Strona główna / Lokalne / Straż miejska dostanie więcej uprawnień?

Straż miejska dostanie więcej uprawnień?

Już nie tylko z ulic, ale także z parkingów i trawników będzie można wkrótce odholować źle zaparkowane samochody. Dziś pojazd można zabrać na lawetę tylko, gdy stwarza niebezpieczeństwo lub utrudnia ruch. Dochodzą do tego jeszcze dwie sytuacje: gdy jest tabliczka informująca o odholowaniu auta oraz gdy stoi na miejscu dla niepełnosprawnych. Jeśli posłowie się zgodzą, jesienią strażnicy dostaną nowe przywileje.

We wtorek na ulicy Matejki właściciel samochodu na niemieckich numerach rejestracyjnych zaparkował swój samochód tuż przed przejściem dla pieszych. Wezwano lawetę. Właściciel nadszedł w ostatniej chwili. Kierowca będzie musiał zapłacić słony mandat.

Zmiana przepisów spowoduje, że strażnicy będą mogli odholowywać samochody z innych miejsc niż droga, czyli trawników i parkingów.

Zobacz również

Za bilet na autobus zapłacisz smartfonem. Provema wprowadza nową usługę

Od 05.11.2021 pasażerowie komunikacji miejskiej za bilety mogą zapłacić również aplikacją Provema. Transport publiczny to …

4 komentarze

  1. TO NIC INNEGO JAK TYLKO NOWY SPOSÓB WYŁUDZENIA PIENIĘDZY OD OBYWATELI BO JAKIŚ CEP WYMYŚLI PRZEPIS A DRUGI BĘDZIE UMILAŁ ZYCIE NIM OBYWATELI

  2. Tą patologie trzeba zlikwidować, a nie jakieś dawać im przywileje.
    Jeszcze im się całkiem w główkach poprzewraca.

  3. Faktycznie, przywilej……………..hi hi.

  4. Jak już to uprawnień, a nie przywilejów …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.