Strona główna / Lokalne / Od dziś rozpoczęło się naliczanie podatków dla miasta

Od dziś rozpoczęło się naliczanie podatków dla miasta

To ważny dzień dla Świnoujścia i miejskiej kasy. Przedstawiciele Polskiego LNG S.A. i Generalnego Realizatora Inwestycji (GRI) podpisali Protokół Odbioru do Użytkowania Terminalu LNG. Przejęcie do eksploatacji zostało poprzedzone wykonaniem licznych prób i testów. Wszystkie zakończyły się pozytywnie, potwierdzając osiągnięcie wymaganych parametrów technicznych. Co to oznacza dla mieszkańców? Że inwestycja jest bezpieczna, a także to na co wszyscy liczą – od 1 czerwca rozpoczęło się naliczanie podatków należnych miastu. Według szacunków nawet 35 mln złotych.

– Zapowiedziane są już komercyjne dostawy skroplonego gazu do Polski. Z tego powodu finalny odbiór Terminalu LNG od Wykonawcy jest kluczowy dla ukończenia tej strategicznej dla polskiej gospodarki  inwestycji, która umożliwia realną dywersyfikację źródeł dostaw gazu, a tym samym istotnie zwiększa bezpieczeństwo energetyczne kraju – powiedział Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszy podatek od nieruchomości wpłynie do kasy miasta już w 2017 roku. To według szacunków kwota rzędu 35 mln złotych. To 70 proc. tego co miasto rocznie wydaje na inwestycje. Oznacza to, że miasto otrzyma potężny zastrzyk gotówki mogąc przeznaczyć środki na nowe inwestycje w mieście.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Jeden komentarz

  1. Nie od dziś, tylko od 01.01.2017 i to pod warunkiem, że Sejm nie „zwolni” z podatku, na który my już liczymy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.