Strona główna / Lokalne / Karsibór na przeprawie Warszów. Jednym kursem zlikwidował kolejkę

Karsibór na przeprawie Warszów. Jednym kursem zlikwidował kolejkę

DSC_0330Ponad 70 samochodów wjechało na pokład Karsibora, który zacumował w piątek na przeprawie promowej przy ul. Wybrzeże Władysława IV. Kierowcy przecierali oczy ze zdumienia, sądząc że pomylili promy. Jednostka odpłynęła od nabrzeża w Świnoujściu kilka minut po godzinie 13 i dopłynęła na Warszów po 7 minutach. Karsibór jednym kursem rozładował piątkową kolejkę aut oczekujących na wyjazd z miasta. Oprócz samochodów mogli zabrać się piesi i rowerzyści.

– Coś się nam powiększyły te Bieliki – śmieje się pan Wacław, który śpieszy się na pociąg. Wygląda to imponująco. Nie pamiętam, żeby w historii Świnoujścia, Karsibory pływały na tej przeprawie. Widać, że mogą. Jedynie rampa nie jest dostosowana dla rowerzystów i pieszych, ale jakby się uprzeć to mógłby pływać nawet i tu – dodaje.

Wizyta Karsibora w centrum miasta ma związek z 25. rocznicą Żeglugi Świnoujskiej. W godzinach od 10 do 13 można było zwiedzać prom i zajrzeć w każdy jego zakamarek. Karsibór przypłynie ponownie w sobotę i niedzielę.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

6 komentarzy

  1. A co z promem Karsiborzu? Ludzie stoja po 3-4 godziny i tutaj nie ma problemu? Jak jest dluzsza kolejka to kamery odziwo pokazują,, brak sygnału,,. Wiec chyba tutaj jest większy problem

  2. Rozwiązaniem są trochę większe promy, a nie jakiś beznadziejny tunel za bilion złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.