Strona główna / Lokalne / Zamiast mebli odkryto nielegalny alkohol

Zamiast mebli odkryto nielegalny alkohol

Niemalże 14 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o wartości prawie 760 tysięcy złotych przejęli zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej. W ostatnich dniach maja br. w Świnoujściu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd ciężarowy z naczepą. Według oświadczenia kierowcy, w samochodzie miały być przewożone meble.

art-alkohol2– Dociekliwość funkcjonariuszy doprowadziła jednak do kontroli posiadanych przez kierowcę dokumentów oraz weryfikacji ich zgodności z ładunkiem. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że w naczepie pojazdu nie znajduje się deklarowany towar a wyłączenie kartony zawierające plastikowe pojemniki z bezbarwną cieczą o wyraźnym zapachu alkoholu. Użycie specjalistycznego sprzętu potwierdziło, iż jest to 96% alkohol w ilości 14.000 litrów, na którym ciąży podatek akcyzowy w wysokości ponad 760 tys. zł – informuje Aneta Grzegorzewska-Tórz.

Wprowadzenie na rynek nielegalnego alkoholu, oprócz strat finansowych dla budżetu to także zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Alkohol konfekcjonowany jako spirytus, bez znaków akcyzy, w opakowaniach plastikowych jest z pewnością nielegalnym alkoholem odkażonym wyprodukowanym np. z rozpuszczalników.

Służba Celna apeluje: widzisz nielegalną produkcję lub sprzedaż alkoholu bez znaków akcyzy – reaguj powiadom nas: telefon do IC Szczecin: 914805676, infolinia krajowa tel. 800-060-000 lub e-mail: powiadom-clo@mf.gov.pl.

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.