Strona główna / Lokalne / Zapowiada się rekordowy sezon!

Zapowiada się rekordowy sezon!

Hotelarze i gastronomicy zacierają ręce. Podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego może przyjechać nawet 30 proc. więcej ludzi niż przez rokiem. Wszystkiemu winna niespokojna sytuacja na granicą.

Na początku czerwca większość hoteli jest już zarezerwowana. Podobna sytuacja jest z prywatnymi kwaterami. O wolnych pokojach w weekend można raczej zapomnieć. Niektóre apartamenty są wolne jedynie w środku tygodnia.

Zacierają ręce

Cieszą się także właściciele restauracji i kawiarni. To dla nich ostatni dzwonek, aby skompletować załogę do pracy na sezon. Więcej turystów oznacza dla nich nie tylko większe zarobki, ale przede wszystkim wyzwanie. W wielu miejscach wciąż brakuje kelnerów. Cieszą się także sklepikarze, chociaż jak przyznają, jeśli cały czas słonecznie, to ich zyski nie będą takie duże.

  • Gdy świeci słońce, ludzie siedzą cały dzień na plaży. Nie chodzą po sklepach i nie robią zakupów. Prawdziwe oblężenie przeżywamy, gdy jest deszczowo, albo przynajmniej pochmurnie – mówi jedne z właścicieli sklepu w galerii handlowej Corso. – Tak było w zeszłym roku – dodaje.

Fala upałów w czerwcu

Pogoda w tegoroczne lato ma rozpieszczać turystów. Wakacje będą bardzo słoneczne.

Według meteorologów czerwiec przyniesie intensywny przelotny deszcz i burze, gwałtowne wezbrania i równie gwałtowne różnice temperatur. W lipcu termometry mogą wskazywać do 32 stopni Celsjusza. Początek sierpnia też zapowiada się ciepło. Chłodniejsze dni przyjdą dopiero w ostatnim tygodniu sierpnia.

Informacja turystyczna i dodatkowy prom
Rekordowego napływu turystów spodziewa się także Świnoujska Organizacja Turystyczna i Informacja Turystyczna, która w wakacje zorganizuje dodatkowy punkt informacji na promenadzie. Do najazdu turystów przygotowuje się również Żegluga Świnoujska, przed którą nie lada wyzwanie.

  • Po konsultacjach z dyrekcją Żeglugi Świnoujskiej, Prezydent Miasta podjął decyzję, iż w okresie sezonu letniego wprowadzony na przeprawę zostanie dodatkowy, trzeci prom Karsibór – mówi Robert Karelus – I tak : od 6 do 16 czerwca dodatkowy prom będzie pływał codziennie, w godzinach od 7.00 do 15.00 ;w piątki i niedziele do 19.00. Od dnia 17 czerwca do 18 września, w godzinach od 9.15 do 20.30. Dodatkowo, od 1 czerwca prom Karsibór będzie kursować każdej nocy, czyli nie będzie przerwy nocnej od północy do godziny 4.30.

Wprowadzenie trzeciego promu będzie możliwe dzięki między innymi zwiększeniu, po raz pierwszy od 2008 roku, o milion złotych subwencji rządowej dofinansowującej przeprawy promowe.
Więcej turystów – więcej kasy
Każdy turysta nocujący w Świnoujściu dłużej niż jedną noc, musi zapłacić opłatę uzdrowiskową. W ubiegłym roku wpływy do kasy miasta wyniosły około 5 mln zł. Drugie tyle miasto otrzymało z budżetu państwa. Opłata dzienna wynosi 4 zł od osoby i należna jest, od osób fizycznych przebywających na terenie Miasta Świnoujście dłużej niż dobę w celach wypoczynkowych, zdrowotnych, szkoleniowych i turystycznych, za każą rozpoczętą dobę pobytu. Opłata nie jest  pobierana od dzieci, które nie ukończyły 7 roku życia, od osób przebywających w szpitalach, od osób niewidomych i ich przewodników, od podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w Świnoujściu oraz od zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.