Strona główna / Lokalne / Ta ryba przez całe życie zmienia ubarwienie. Mieszka w Świnoujściu

Ta ryba przez całe życie zmienia ubarwienie. Mieszka w Świnoujściu

Ta rybka, przypominająca pawie oczko w morskich kolorach, to Ustniczek Cesarski – jeden z mieszkańców naszej świnoujskiej rafy koralowej. Nie tylko nosi wdzięczną nazwę, ale w ogóle jest niezwykła i uważa się ją za jedną z najciekawszych ryb morskich. W ciągu całego życia nieustannie zmienia swoje ubarwienie.

!cid_ii_1550d9162ae0139aGdy odwiedzicie naszego Ustniczka po roku, możecie go nie poznać. Będzie nie tylko większy, ale całkowicie zmieni umaszczenie. Trudno w to uwierzyć, ale rybka będzie jeszcze piękniejsza. Starsze osobniki biało-niebieskie „oczka” zamieniają na żółto-błękitne poziome pasy. Ustniczek może osiągnąć około 12 cm długości a w sprzyjających warunkach naturalnych nawet 40 cm. Ustniczki, jako jedne z niewielu zwierząt są monogamiczne. Nie tylko nie uznają rozwodów, ale bardzo dbają o to, by jego ognisko domowe pozostało niezakłócone. O swoje terytorium walczą, jak lwy.

Ustniczek Cesarski zamieszkuje rafy koralowe od Morza Czerwonego przez Ocean Indyjski po zachodni Pacyfik i oczywiście Rafę Koralową w świnoujskim muzeum!

Zobacz również

225 strażaków ratuje Odrę

225 strażaków jest zaangażowanych w akcję przeciwdziałania dalszemu skażeniu Odry – poinformował w piątek na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.