Strona główna / Kultura / [ZDJĘCIA i FILM] Otwarcie wystawy „Rekwizyty Atrybuty” Zdzisława Pacholskiego
Zdjęcia pokazują w sposób alegoryczny proces przemian społeczno-obyczajowych polskiej transformacji ustrojowej lat 80-tych i 90-tych. Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA i FILM] Otwarcie wystawy „Rekwizyty Atrybuty” Zdzisława Pacholskiego

„Rekwizyty Atrybuty” to cykl kilkudziesięciu fotografii, pod tym samym tytułem funkcjonuje wystawa, które pokazują w sposób alegoryczny proces przemian społeczno-obyczajowych polskiej transformacji ustrojowej lat 80-tych i 90-tych. Prace Pacholskiego w mocny i dobitny sposób uwypuklają ludzką i społeczną tragedię tych przemian. Ukazując osobisty dramat człowieka w konfrontacji z machina polityczną ale również zwracają uwagę na niebezpieczną pokusę władzy i emocji z nią związanych. Prace Zdzisława Pacholskiego to uniwersalna opowieść o losach człowieka osadzona w realiach zmian ustrojowych. Wystawę można oglądać w miejscu sztuki44 przy ulicy A. Krajowej 13.

Zdzisław Pacholski (ur. w 1947 roku w Osiekach) – artysta fotograf, członek ZPAF od 1977 r. Jest autorem wydarzeń artystycznych (m.in. wystaw z cyklu „Rewizja” 1977-79). Działacz kultury niezależnej w czasie stanu wojennego. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i na świecie (m.in. Biennale w São Paulo w 1989). Honorowy członek niemieckiego stowarzyszenia twórczego Walbergener Kreis. W 2008 roku został wyróżniony medalem im. Waldemara Kućki przyznawanym wybitnym twórcom polskiej fotografii. Komisarz i uczestnik wystawy „70 lat Polskiej fotoawangardy” pokazanej w Bergkamen i Rheine, Niemcy 1991.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.