Strona główna / Lokalne / Tu jest niebezpiecznie! Może dojść do potrącenia

Tu jest niebezpiecznie! Może dojść do potrącenia

Dziennie przejeżdża tędy od kilkudziesięciu do kilkuset turystów. Cześć samochodami, inni na rowerach. Po oddaniu do użytkowania przejazdu kolejowego prowadzącego na ulicę Ku Morzu, coraz więcej osób zgłasza, że obowiązująca organizacja ruchu w tym miejscu jest niebezpieczna. Widać to szczególnie, gdy przejazd jest niebezpieczny, a na środku drogi stoją samochody.

Rowerzyści omijają stojące auta lewą stroną ryzykując potrącenie z samochodem jadącym z naprzeciwka – mówi pan Maciej.

Skrzyżowanie po oddaniu przejazdu kolejowego nie zostało dobrze zmodernizowane. Zamalowano stare oznakowanie pionowe i namalowano nowe białe pasy. Jezdnię nieznacznie poszerzono. .

Jadąc od promu kierowca chcący skręcić w lewo musi zając miejsce na lewoskręcie. Kierowcy jadący na wprost jadą prawym pasem. W przeciwnym kierunku utworzono prawoskręt przy prawej krawędzi jezdni. Kierowcy jadący na wprost muszą gwałtownie odbić kierownicą, aby ominąć auta i wjechać na pas do jazdy na wprost.

To niebezpieczna sytuacja, bo tego skrzyżowania nie pokonuje się instynktownie. Jest bardzo dziwne i zastanawiam się kto je w ogóle odebrał. Jedynym dobrym rozwiązaniem będzie poszerzenie jezdni w tym miejscu i organizacja normalnego skrzyżowania – mówi pan Tomasz.

W przyszłym roku będzie jeszcze niebezpieczniej. Po oddaniu do użytkowania strażnicy, wyjeżdżające wozy strażackie będą tarasowane przez oczekujące na przejazd samochody.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

3 komentarze

  1. @Edit:
    Ciekawe jak straż pożarna będzie jechała do pożaru np. w gazoporcie, kiedy tymi torami będzie się wlekł pociąg towarowy?

  2. Ciekawe jak straż pożarna będzie jechała do pożaru, kiedy tymi torami będzie się wlekł pociąg towarowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.