Strona główna / Hobby / Festyn żeglarski z okazji Dnia Dziecka

Festyn żeglarski z okazji Dnia Dziecka

„Projekt współfinasowany z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG S.A.” odbył się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych przy Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu na Przystani Żeglarskiej w Łunowie w dniu 4 czerwca 2016 r. Festyn był połączony z otwarciem sezonu żeglarskiego 2016. Na tę uroczystość przybyły władze miasta w osobach: w-ce przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Teterycz i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta p. Waldemar Buczyński.

W tym dniu przystań zapełniła się licznie przybyłymi rodzinami – ponad 100 osób. Po krótkim apelu i podniesieniu bandery łodzie żaglowe, wiosłowe i kajaki wyruszyły na Jezioro Wicko Wielkie, gdzie odbyły się krótkie regaty dla żeglarzy i wioślarzy. Przybyłe rodziny wzięły udział w rejsach i w poławianiu dmuchanych zabawek rozrzuconych po wodach jeziora. W sumie w regatach uczestniczyło 80 uczestników. Po powrocie czekała grochówka oraz ognisko z pieczoną kiełbaską. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy i konkursy.

Na koniec festynu wręczono puchary, medale i nagrody zwycięzcom regat oraz dzieciom biorących udział w konkursach na lądzie.

Każdy opuścił przystań z podarunkami i nagrodami, a także z satysfakcją uczestnictwa w dobrej zabawie. Do zobaczenia w przyszłym roku…

Wyniki regat:

W klasie Omega

I miejsce s/y GAWRON – sternik Konrad Kacprzak (załoga: Mikołaj Marach, Piotr Leśniewski, Jakub Wolniak)

II miejsce s/y JEŻYK – sternik Kajetanem Górskim (załoga: Bartosz Włosek, Michał Ożóg, Dawid Pasieka)

W klasie Kormoran

I miejsce s/y DZIEDZINA – sternik Damian Smelkowski (załoga: Michał Słaby, Wiktoria Jundziłł, Jakub Hruszowiec)

II miejsce s/y ŚWINA – sternik Klaudia Żarska (załoga: Przemysław Wojdalski, Kacper Manikowski, Adam Wilczek)

W klasie Optymist

I miejsce Zosia Lewandowska

II miejsce Weronika Kujda

W regatach wioślarskich „SZÓSTEK”

I miejsce reprezentacja klasy II NAWIGACYJNEJ ZSM – sternik – Marcin Smaga z załogą: Piotr Rybowiak, Patryk Wesołowski, Kacper Kosyk, Łukasz Chmielarz, Patryk Kusiak, Dominik Moliński, Maciej Borzymowski;

II miejsce reprezentacja klasy III NAWIGACYJNEJ ZSM.

Dziękujemy p. Ewie Grotkowskiej i p. Grażynie i Zbigniewowi Babireckim za smaczną grochówkę. P. Hannie, Andrzejowi i Michałowi Wiśniewskim, p. Wandzie i Janowi Burakowskim oraz p. Jackowi Ewertowskiemu za pomoc w rejsach. P. Dariuszowi Tatarczukowi i Jakubowi Kacprzakowi za przeprowadzenie regat.

Zdjęcia wykonał Alfred Żurawski.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.