Strona główna / Hobby / Festyn żeglarski z okazji Dnia Dziecka

Festyn żeglarski z okazji Dnia Dziecka

„Projekt współfinasowany z Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG S.A.” odbył się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych przy Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu na Przystani Żeglarskiej w Łunowie w dniu 4 czerwca 2016 r. Festyn był połączony z otwarciem sezonu żeglarskiego 2016. Na tę uroczystość przybyły władze miasta w osobach: w-ce przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Teterycz i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta p. Waldemar Buczyński.

W tym dniu przystań zapełniła się licznie przybyłymi rodzinami – ponad 100 osób. Po krótkim apelu i podniesieniu bandery łodzie żaglowe, wiosłowe i kajaki wyruszyły na Jezioro Wicko Wielkie, gdzie odbyły się krótkie regaty dla żeglarzy i wioślarzy. Przybyłe rodziny wzięły udział w rejsach i w poławianiu dmuchanych zabawek rozrzuconych po wodach jeziora. W sumie w regatach uczestniczyło 80 uczestników. Po powrocie czekała grochówka oraz ognisko z pieczoną kiełbaską. Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy i konkursy.

Na koniec festynu wręczono puchary, medale i nagrody zwycięzcom regat oraz dzieciom biorących udział w konkursach na lądzie.

Każdy opuścił przystań z podarunkami i nagrodami, a także z satysfakcją uczestnictwa w dobrej zabawie. Do zobaczenia w przyszłym roku…

Wyniki regat:

W klasie Omega

I miejsce s/y GAWRON – sternik Konrad Kacprzak (załoga: Mikołaj Marach, Piotr Leśniewski, Jakub Wolniak)

II miejsce s/y JEŻYK – sternik Kajetanem Górskim (załoga: Bartosz Włosek, Michał Ożóg, Dawid Pasieka)

W klasie Kormoran

I miejsce s/y DZIEDZINA – sternik Damian Smelkowski (załoga: Michał Słaby, Wiktoria Jundziłł, Jakub Hruszowiec)

II miejsce s/y ŚWINA – sternik Klaudia Żarska (załoga: Przemysław Wojdalski, Kacper Manikowski, Adam Wilczek)

W klasie Optymist

I miejsce Zosia Lewandowska

II miejsce Weronika Kujda

W regatach wioślarskich „SZÓSTEK”

I miejsce reprezentacja klasy II NAWIGACYJNEJ ZSM – sternik – Marcin Smaga z załogą: Piotr Rybowiak, Patryk Wesołowski, Kacper Kosyk, Łukasz Chmielarz, Patryk Kusiak, Dominik Moliński, Maciej Borzymowski;

II miejsce reprezentacja klasy III NAWIGACYJNEJ ZSM.

Dziękujemy p. Ewie Grotkowskiej i p. Grażynie i Zbigniewowi Babireckim za smaczną grochówkę. P. Hannie, Andrzejowi i Michałowi Wiśniewskim, p. Wandzie i Janowi Burakowskim oraz p. Jackowi Ewertowskiemu za pomoc w rejsach. P. Dariuszowi Tatarczukowi i Jakubowi Kacprzakowi za przeprowadzenie regat.

Zdjęcia wykonał Alfred Żurawski.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.