Strona główna / Lokalne / Mógł wyciąć 190 drzew. W zamian posadzi 136

Mógł wyciąć 190 drzew. W zamian posadzi 136

Jak już wiecie z portalu swinoujskie.info, przy promenadzie wycięto drzewa. Mieszkańcy sprzeciwiają się takiemu traktowaniu natury. W komentarzach mieszkańców zawrzało.

– Realizuje się wizja betonowego miasta – jestem przeciw ! – napisała Sylwia Marszałek. – Najgorzej, że z każdej strony – wtórowała jej inna mieszkanka.

Jak poinformował nas Robert Karelus z magistratu, przy promenadzie powstaje kompleks hotelowy z podziemnym parkingiem. Właściciel ma zgodę ma wycinkę 190 drzew. Za część z nich wpłaci do miasta rekompensatę finansową w wysokości 609 tysięcy złotych. Za usunięcie pozostałych zobowiązany jest do nasadzeń rekompensacyjnych w ilości 136 drzew gatunku: klon kulisty, sosna zwyczajna, śliwa wiśniowa i dąb szypułkowy. Drzewa te zostaną posadzone na tych samych działkach, po zakończeniu inwestycji.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

2 komentarze

  1. wyciął 190 niech posadzi ok 1900 ile tych drzew nie wyrośnie itp ile lat będziemy czekać aż te jego posadzone krzaczki będą drzewami miał kasę by przekupić urzędasów by wyrazili zgodę niech udobrucha mieszkańców to niech wyda parę złoty więcej i niech sadzi niech nie płacze lub niech przywróci teren do pierwotnego stanu wraz z drzewami tymi co były w tym samym wieku proste

  2. A dlaczego nie trzysta?!
    Nie dość, że jakiś ciul dostał kawał terenu za frajer, to chociaż mógłby się ten typek zaangażować we więcej drzew.
    Fasola, i jego biznesy są „the best”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.