Strona główna / Lokalne / Wjazd do miasta nareszcie po prostej drodze

Wjazd do miasta nareszcie po prostej drodze

Jeszcze w tym miesiącu firma Strabag poprawi stan nawierzchni będącego w złym stanie 600-metrowego odcinka drogi dojazdowej do miasta, leżącego pomiędzy Międzyzdrojami a Świnoujściem. Środki będą pochodziły z budżetu Miasta. Taką decyzję podjął Prezydent Świnoujścia.

Pierwotnie ten odcinek miał być przebudowany wraz z przebudową drogi dojazdowej do portu. To się zmieniło w związku z planowanym przedłużeniem do Świnoujścia  drogi szybkiego ruchu S3.

W tej chwili trwają prace nad rozwiązaniem dojazdów do Świnoujścia w ramach tej inwestycji – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. –  Nie wiemy jeszcze, jak ostatecznie będą one przebiegały. Prawdopodobnie cały dojazd zostanie przebudowany. Jednak to jeszcze trochę potrwa. Generalnie obecne drogi dojazdowe do miasta są w dobrym stanie, oprócz właśnie tego 600-metrowego odcinka.  Stąd też decyzja Prezydenta, że naprawimy go z własnych środków.

Firma Strabag, które modernizuje kolejny odcinek ulicy Słowackiego, zobowiązała się, że dzięki wykorzystaniu ludzi i sprzętu, który już ma w Świnoujściu, wyremontuje ten odcinek za 700 tys. złotych brutto.  Prace mają rozpocząć się w najbliższych dniach i potrwać do końca czerwca. Ze zniszczonego odcinka zostanie usunięta górna warstwa nawierzchni bitumicznej , położone dwie nowe oraz dodatkowo specjalna siatka wzmacniająca.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Zaginął Günter Schmidt. Szukają także w Świnoujściu

Niemiecka policja prosi o pomoc w odnalezieniu Güntera Schmidta (70) z Zempin, który zaginął 22 …

3 komentarze

  1. zauwazylem ze konkurencja kopiuje wasz material 🙁

  2. Tak jest, najlepszy termin na to początek sezonu. Kolejna zachęta do odwiedzenia Świnoujścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.