poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Wjazd do miasta nareszcie po prostej drodze

Wjazd do miasta nareszcie po prostej drodze

Jeszcze w tym miesiącu firma Strabag poprawi stan nawierzchni będącego w złym stanie 600-metrowego odcinka drogi dojazdowej do miasta, leżącego pomiędzy Międzyzdrojami a Świnoujściem. Środki będą pochodziły z budżetu Miasta. Taką decyzję podjął Prezydent Świnoujścia.

Pierwotnie ten odcinek miał być przebudowany wraz z przebudową drogi dojazdowej do portu. To się zmieniło w związku z planowanym przedłużeniem do Świnoujścia  drogi szybkiego ruchu S3.

W tej chwili trwają prace nad rozwiązaniem dojazdów do Świnoujścia w ramach tej inwestycji – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. –  Nie wiemy jeszcze, jak ostatecznie będą one przebiegały. Prawdopodobnie cały dojazd zostanie przebudowany. Jednak to jeszcze trochę potrwa. Generalnie obecne drogi dojazdowe do miasta są w dobrym stanie, oprócz właśnie tego 600-metrowego odcinka.  Stąd też decyzja Prezydenta, że naprawimy go z własnych środków.

Firma Strabag, które modernizuje kolejny odcinek ulicy Słowackiego, zobowiązała się, że dzięki wykorzystaniu ludzi i sprzętu, który już ma w Świnoujściu, wyremontuje ten odcinek za 700 tys. złotych brutto.  Prace mają rozpocząć się w najbliższych dniach i potrwać do końca czerwca. Ze zniszczonego odcinka zostanie usunięta górna warstwa nawierzchni bitumicznej , położone dwie nowe oraz dodatkowo specjalna siatka wzmacniająca.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

3 komentarze

  1. zauwazylem ze konkurencja kopiuje wasz material 🙁

  2. Tak jest, najlepszy termin na to początek sezonu. Kolejna zachęta do odwiedzenia Świnoujścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.