Strona główna / Lokalne / 79 elewów ślubowało w porcie wojennym

79 elewów ślubowało w porcie wojennym

W piątek, 10 czerwca, w Porcie Wojennym Świnoujście odbyła się przysięga wojskowa. Przysięgę składało 79 elewów, którzy odbyli szkolenie podstawowe w Komendzie Portu Wojennego Świnoujście oraz 8. Batalionie Saperów w Dziwnowie.

art-wojsko3„Służba wojskowa jest trudna i pełna wyrzeczeń, ale też przynosi wiele satysfakcji” – powiedział dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Krzysztof Zdonek w swoim przemówieniu. Podkreślając doniosłość słów roty przysięgi, zwrócił uwagę na to, że utrzymywanie wysokiego poziomu wyszkolenia żołnierzy jest istotnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa kraju. Życzył przysięgającym żołnierzom pozostania w szeregach wojska, a ich rodziny do wspierania ich w tym wyborze. Zwracając się do żołnierzy, którzy na szkolenie podstawowe do 8FOW przyjechali z 22 Wojskowych Komend Uzupełnień z całej Polski, wyraził nadzieję, że po powrocie do domów będą oni ambasadorami Marynarki Wojennej i 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

art-wosjo2Przysięgę wojskową złożyli żołnierze trzeciego już ,zorganizowanego przez 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża, turnusu służby przygotowawczej. Podczas takiego szkolenia elewi poznają podstawy żołnierskiego rzemiosła. Uczą się musztry, regulaminów wojskowych oraz przepisów regulujących służbę wojskową. Istotnym elementem szkolenia jest także zapoznanie się z budową i obsługą przydzielonej im broni. Po ukończeniu szkolenia podstawowego żołnierze będą mogli starać się o kontrakty na pełnienie służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, co z kolei jest przepustką do zawodowej służby wojskowej.

kpt. mar. Monika Trzcińska

sekcja prasowa 8FOW

Foto: Monika Trzcińska

Zobacz również

23-latek zszedł z promu ze Szwecji i trafił prosto za kratki

Trzech Polaków i obywatela Ukrainy zatrzymali 5 i 6 lipca na gdańskim lotnisku oraz w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.