Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] J. Kaczyński: „Dziękuję w imieniu wszystkich Polaków”

[ZDJĘCIA i FILM] J. Kaczyński: „Dziękuję w imieniu wszystkich Polaków”

18 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość, podczas której ta kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycja otrzymała imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób została uhonorowana osoba, dla której wzmocnienie pozycji kraju na mapie energetycznej Europy było jednym z głównych celów jego prezydentury.

  • Dziękuję w imieniu tych wszystkich Polaków, którzy czują głęboki związek ze swoją ojczyzną, po prostu polskich patriotów – powiedział Jarosław Kaczyński podczas przemówienia.

Terminal LNG w Świnoujściu to jeden z najważniejszych elementów budowania niezależności energetycznej Polski i dywersyfikacji źródeł pozyskiwania gazu. Dzięki poparciu i determinacji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego został zapoczątkowany projekt jego budowy, począwszy od decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego z 22 maja 2006 r., zawierającej między innymi zalecenia dotyczące przygotowania warunków inwestycji.

Organizatorami uroczystości byli Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., gospodarz Terminalu LNG w Świnoujściu.

W wydarzeniu wzięli udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, a także osoby, którym bliskie są sprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Terminal LNG może dostarczać do polskiej sieci przesyłowej do 5 mld m sześc. gazu rocznie. Jest jedyną tej wielkości infrastrukturą w Europie Północnej i Środkowo – Wschodniej. Za budowę inwestycji odpowiedzialna była spółka zależna Polskie LNG S.A., której właścicielem jest Gaz-System S.A.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

4 komentarze

  1. Skoro był Lech Kaczyński takim kochanym przez Polaków, dlaczego to nie była uroczystość otwarta dla Narodu. Wręcz przeciwnie, zamknięto nawet dojazd dla normalnego ruchu!Uniemożliwiono spontaniczne uwielbienie dla wizjonera. Impreza wyłącznie dla wyznawców Pislamu i tylko tacy brali udział, plus kilkoro przedstawicieli władz lokalnych, dla których nawet zabrakło miejsc siedzących.Niech więc nie używają słowa naród tylko pislam. Poseł Kaczyński jak zwykle dzieli, mówiąc:”Dziękuje w imieniu Polaków-patriotów”; czyli jeśli ja nie dziękuję to nie jestem patriotą. Partyjna imprezka bez większego znaczenia. Zastanawiam się czy oni wszyscy znowu lecieli jednym samolotem z Warszawy, czy może kilkoma.

  2. kaczynski licz sie ze slowami pajacu ja nie jestem za gazoportem bo to ftopa na maxa

  3. Większa część tej pseudo vipowskiej ferajny była tam tylko po to, żeby się podlizać.

  4. Sobie wypraszam ja nie jestem za tym aby gazoport nosił imię prezydenta. To teraz co na baniakach damy wizerunek Lecha i Jarka dał to każdy będzie oddawał im cześć i pokłon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.