poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Znamiona, pieprzyki? Bezpłatne badanie skóry

Znamiona, pieprzyki? Bezpłatne badanie skóry

Już w najbliższą niedzielę 3 lipca br. zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Świnoujście do, centrum miasta w godzinach 10:00 – 18:00 na skrzyżowanie ulic 11 Listopada i Wojska Polskiego na bezpłatne badania skóry w ramach programu społeczno-edukacyjnego #OpalamSieBezpiecznie. Spotkanie to rozpocznie cykl bezpłatnych badań w największych nadmorskich polskich kurortach, które potrwają, aż do 17 lipca br. W ramach programu lekarze dermatolodzy będą sprawdzać wrażliwość skóry na promieniowanie UV oraz badać znamiona skórne w specjalnie przystosowanym do tego Melanobusie jak również pomagać w doborze filtra, gwarantującego odpowiedni poziom ochrony przeciwsłonecznej.

Tylko w 2015 roku w akcji DAX Sun #OpalamSieBezpiecznie wzięło udział blisko 8 000 osób, z czego dokładnie przebadano 2660 Polaków. W trakcie trwania 3. edycji programu wykryto 220 przypadków czerniaka – nowotworu złośliwego skóry. Szacuje się, że w Polsce na czerniaka zapada około 2 500 osób rocznie, więc można przyjąć,
że dzięki akcji #OpalamSieBezpiecznie” może być wykrywanych w danym roku około 9% zachorowań w naszym kraju.

Jak nas znaleźć?

Znakiem rozpoznawczym akcji będzie Melanobus Dax Sun #OpalamSieBezpiecznie – camper oznaczony logo programu edukacyjno – społecznego oraz namioty, w których będzie można skonsultować dobór odpowiedniego poziomu ochrony z personelem medycznym oraz przebadać znamiona i pieprzyki u lekarza dermatologa. Każda osoba, która przebada skórę otrzyma w prezencie poradnik pt. „Rak skóry, czerniak i znamiona skóry” opracowany
w ramach Programu Edukacji Onkologicznej.

„Nowotwory skóry spośród wszystkich nowotworów złośliwych należą do najprostszych w wykrywaniu, ale też zapobieganiu. Każdy z nas może zmniejszyć ryzyko poprzez ograniczenie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, ale także obserwując i badając wszelkie zmiany na swojej skórze. Dlatego na całej trasie akcji #OpalamSieBezpiecznie, będzie można skonsultować się bezpłatnie z naszymi specjalistami, lekarzami dermatologami. W ten sposób chcemy pokazać jak ważna jest profilaktyka i zaprzyjaźnić Polaków z regularnymi badaniami skóry” – powiedział lek. med. Radosław Szubert, Prezes Zarządu POLMED S.A.

W tegorocznej piątej edycji programu edukacyjno – społecznego #OpalamSieBezpiecznie której inicjatorem
i organizatorem jest marka DAX Sun, do skorzystania z bezpłatnych badań zachęcają znane aktorki: Joanna Moro, Monika Mrozowska, Aneta Todorczuk-Perchuć oraz prezenterka telewizyjna Paulina Drażba.

„Zaangażowałam się w akcję #OpalamSieBezpiecznie, bo doskonale wiem, jak bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przed słońcem. Posiadając sporą wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry i jej kondycji, szczególnie teraz podczas wakacji zwracam uwagę na zabezpieczenie jej odpowiednimi kremami z filtrem UV. Zachęcam wszystkich Polaków do przyłączenia się do programu #OpalamSieBezpiecznie i przebadania swojej skóry na trasie akcji” – powiedziała ambasadorka programu, Joanna Moro.

#OpalamSieBezpiecznie – DAX SUN dba o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków!

Skóra jest największym organem w organizmie, który chroni przed słońcem, przegrzewaniem, uszkodzeniami oraz infekcjami. Tym bardziej tak ważna jest jej ochrona podczas wakacyjnych kąpieli słonecznych. Kampania społeczno-edukacyjna #OpalamSieBezpiecznie ma na celu informowanie o tym, jak bezpiecznie korzystać ze słońca i cieszyć się latem oraz o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego opalania: zmarszczki, przebarwienia, poparzenia, pękająca skóra i najniebezpieczniejszy – czerniak  – nowotwór skóry, ale także ich profilaktykę.

Większość nowotworów skóry może być wyleczona, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowana. Dlatego sprawdzanie swojej skóry pod kątem niepokojących znamion, pieprzyków jest bardzo ważnym elementem
w profilaktyce wczesnego wykrywania raka skóry. A najlepszą metodą zapobiegania rakowi skóry jest ochrona przed słońcem. Lekarze dermatolodzy sugerują, że bez względu na wiek powinniśmy ograniczać przebywanie na słońcu oraz korzystać z kremów z odpowiednim filtrem dopasowanym do indywidualnych potrzeb i właśnie takie bezpieczne opalanie wspiera marka DAX Sun.

UDZIAŁ W BADANIU JEST BEZPŁATNY!!

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.