Strona główna / Lokalne / Można było zapisać się do banku dawców komórek macierzystych

Można było zapisać się do banku dawców komórek macierzystych

Akcja charytatywna „Podróż dla Innych 2016” to nietuzinkowy sposób na pomoc innym. Jest to już druga edycja wyprawy rowerowej, której inicjatorem i głównym organizatorem jest fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”. Zaangażowały się w nią również Fundacja DKMS, Fundacja „Jedni Drugim” i liczni sponsorzy.

13582300_690259144483011_1623634212_oJej trzech uczestników: Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek w dniach 2-7 lipca br. przemierzyli na rowerach całą Polskę. Ich trasa liczyła ponad 1 400 km i przebiegła z Ustrzyk Górnych przez Mazury aż do Świnoujścia! W Szczecinku do zawodników dołączył czwarty zawodnik Filip Rorant, pracownik Fundacji DKMS, który pokonał odległość 200 km. Celem przedsięwzięcia jest zebranie pieniędzy dla podopiecznych zaangażowanych fundacji oraz rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych z krwi lub szpiku.

13582207_690259231149669_2092614429_oDziś 7 lipca 2016 r. zawodnicy przybyli na metę wyprawy, która znajdowała się przy promenadzie w Świnoujściu (wejście na plażę od ulicy Powstańców Śląskich). W tym miejscu, już od godziny 10:00 do godziny 18:00 odbywała się zorganizowana przez Fundację DKMS rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Patronat honorowy nad akcją charytatywną „Podróż dla Innych 2016” objął Prezydent Miasta Świnoujście, Janusz Żmurkiewicz. Zapraszamy wszystkich do uroczystego powitania członków wyprawy oraz do rejestracji w bazie Fundacji DKMS!

Uczestnicy Wyprawy Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek, na co dzień pracują w firmie DHL Express (Poland) a Filip Rorant w Fundacji DKMS. Panowie są entuzjastami sportów wyczynowych. Pomaganie innym daje im ogromną satysfakcję, jest również doskonałą okazją do tego, aby pokonywać własne słabości i podejmować nowe wyzwanie.

Wierzymy, że pokonując słabości i wytrwale dążąc do celu, możemy osiągnąć sukces, dzieląc się nim z innymi, najbardziej potrzebującymi – powiedział Edwin Osiecki, uczestnik wyprawy, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). – Każdy wspierając naszą akcję, umożliwia nam realizację tego celu.

 

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.