Strona główna / Lokalne / Będzie łatwiej odnaleźć się turystom na świnoujskim kąpielisku
Foto: OSIR Wyspiarz

Będzie łatwiej odnaleźć się turystom na świnoujskim kąpielisku

Z niewielkim opóźnieniem, ale najważniejsze, że już są. Od niedzieli na świnoujskim kąpielisku stanęło tymczasowe oznakowania przejść plażowych. To skutek często gubiących się dzieci. Nowe tablice mają poprawić bezpieczeństwo zwłaszcza najmłodszych użytkowników plaży. Wejścia są oznaczone literami oraz symbolami obrazkowymi.

13640783_362775463846584_6847458608784812799_oTo nie jedyny sposób w jaki OSIR Wyspiarz stara się zapewnić bezpieczeństwo na plaży. Oprócz tablic, ratownicy rozdają specjalne opaski na rękę dla dzieci.

– Przypominamy, opieka nad dzieckiem jest podstawowym obowiązkiem rodziców. Szczególnie na plaży. Aby nikt nie przeżywał niepotrzebnych stresów i aby minimalizować ryzyko niebezpieczeństwa – dziecko trzeba mieć cały czas „na oku” – tłumaczy Joanna Agatowska z OSIR Wyspiarz.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

3 komentarze

  1. Mało widoczne.
    Myślałem, że to będzie większe widoczne z daleka, a tu taka mała pierdziawka nieprzykuwająca wzroku.
    Jak ktoś, czy jakieś tam dziecko się zgubi, to nie zwróci na to uwagi.
    Te tablice znikną na tle plażowiczów.
    W PRL’u za komuny ludzie mieli jakąś większą wyobraźnie i jakoś sumienniej podchodzili do tego co robili. Wydaje mi się, że wtedy ludzie robili to co umieją, a dzisiaj robią znajomi królika z łapanki w prostej linii po znajomości nie mający żadnego pojęcia, ani wiedzy w tym, czym się zajmują.

  2. Widziałam to dziś. Trzeba podejśc blisko żeby zobaczyć ten mały znak no i pierwsza lepsza wichura i to coś poleci . Taka tam prowizorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.