Strona główna / Lokalne / MKS Flota: O terminarzu i przeciwnikach. Od Sparty po Wicher
Foto: Przemysław Skiba

MKS Flota: O terminarzu i przeciwnikach. Od Sparty po Wicher

Jak już informowaliśmy pierwszy zespół Floty rozpocznie nowy sezon meczem u siebie ze Spartą Gryfice za cztery tygodnie, w sobotę 13 sierpnia o godzinie 17:00. Potem kolejno z każdym przeciwnikiem do 19/20 listopada i na wiosnę w tej samej kolejności, tyle że ze zmienionym gospodarzem. Grupa liczy 16 drużyn, co oznacza że nasz zespół czeka 30 ligowych spotkań. Rozgrywki zakończy w czerwcu 2017, również u siebie, spotkaniem z Wichrem Brojce.
Kolejne mecze rundy jesiennej rozgrywane będą co tydzień we wszystkie weekendy, bez żadnych przerw ani kolejek w środku tygodnia. Oczywiście na przemian – raz u siebie, raz na wyjeździe. Wyjątek nastąpi w kolejce nr 7 i 8 (ostatni weekend września i pierwszy października), gdy nasza drużyna zagra dwa kolejne mecze u siebie: z Iskierką Szczecin-Śmierdnica i Pomorzaninem Krąpiel.
Kilka słów o przeciwnikach. Spadkowiczami z wyższej klasy okręgowej (szczecińska, przez niektórych np. portal 90minut.pl nazywana ligą okręgową) są Sarmata Dobra (w powiecie łobeskim) i Pomorzanin Nowogard. Kolejne miejsca w tabeli na koniec poprzedniego sezonu zajęli: 3. Mewa Resko (jeden punkt straty do Mierzynianki i Wybrzeża Rewalskiego, które awansowały), 4. Wicher Brojce, 5. Masovia Maszewo, 6. Sparta Gryfice, 7. Błękitni Trzygłów, 8. Iskierka Śmierdnica, 9. Tanowia Tanowo, 10. Chemik II Police (nie przystąpi do rozgrywek w nowym sezonie), 11. Promień Mosty, 12. Orkan Suchań (został przeniesiony do grupy południowej, jego miejsce zajmie Odrzanka Radziszewo, która zajęła tam czwartą pozycję), 13. Ehrle Dobra (pow. policki), 14. Zootechnik Kołbacz. Dwa ostatnie miejsca zajęły Orzeł Pęzino i Rolpol Chlebowo, które zostały zdegradowane. Ubytki uzupełnią beniaminkowie, tj. mistrzowie trzech grup A klasy: Flota Świnoujście, Pomorzanin Krąpiel i Orzeł Łożnica.
Pierwszy wyjazd czeka naszą drużynę w drugiej kolejce do Tanowii Tanowo (nie mylić z byłym klubem Tomasza Błotnego – Tarnovią Tarnowo Podgórne w Wielkopolsce). Łącznie drużyna nasza przejedzie (licząc w jedną stronę) 1485 km, co daje średnią 99 na mecz. To trochę więcej niż w poprzednim sezonie, ale doszły powiaty, w których rok temu Flota nie grała: gryfiński, policki i stargardzki, nie będzie za to ani jednego wyjazdu do sąsiedniego powiatu kamieńskiego. Najdłuższy wyjazd 131 km to Krąpiel, nieco bliżej (127) jest Radziszewo, a wspomniane Tanowo na miejscu trzecim – 121 km. Najbliżej będzie do Łożnicy – 62 km.
Cztery kluby reprezentować będą powiat goleniowski, trzy gryficki, po dwa gryfiński, łobeski i policki, po jednym stargardzki, Szczecin oraz Świnoujście. Największym miastem jest oczywiście Szczecin, ale trudno Iskierkę nazwać reprezentantem całego miasta, skoro siedem innych szczecińskich drużyn gra w wyższych ligach. Gdyby uznać ją za klub osiedlowy to grupa Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce liczy niecałe 4 tys. mieszkańców. Największe zaplecze ludzkie ma zatem Świnoujście – 41 tys. mieszkańców. Na kolejnych miejscach są Gryfice – 20 tys. i Nowogard 17. Poniżej tysiąca liczą: Krąpiel – 980, Tanowo – 840, a najmniejszymi miejscowościami są Radziszewo i Trzygłów po 670.
Siedem klubów ma siedziby w miastach, tyle samo na wsiach, dwa w osadach. Szczecin i Świnoujście są miastami na prawach powiatu, siedziba powiatu znajduje się także w Gryficach. Z kolei Brojce, obydwie Dobre, Maszewo, Nowogard i Resko są stolicami gmin. Dwa kluby noszą tę samą nazwę: Pomorzanin, dwa kluby pochodzą z różnych miejscowości o tej samej nazwie: Dobra.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.