Strona główna / Lokalne / [FILM] Agresywny dzik. Turyści w Świnoujściu są bezpieczni?

[FILM] Agresywny dzik. Turyści w Świnoujściu są bezpieczni?

Dzik wybiegł z lasu i rzucił się na plażowiczów. Najpierw podrzucił w górę mężczyznę, a później uciekając przewrócił kobietę. Wszystko nagrał plażowicz, będący świadkiem furii dzika. Szczęście w nieszczęściu, do zdarzenia doszło w Karwi na Pomorzu, a nie u nas. Jednak pytamy – czy do podobnego zdarzenia może dojść także w naszym mieście? Czy nadszedł czas na eksmisję dzików ze Świnoujścia?

Turyści i mieszkańcy przyzwyczaili się do obecności dzików w Świnoujściu. Chociaż zwierzęta robią co jakiś czas szkody, to przeciwnicy odstrzału tych zwierząt wciąż są w mniejszości. Dziki potrafią rozkopać trawnik, zieleniec w parku, narobić stracha spacerowiczom na promenadzie, albo wpaść w pułapkę na osiedlowym placu zabaw.

– Ludzie oswoili świnoujskie dziki. Rzucają im jedzenie, głaszczą i robią sobie z nimi zdjęcia. Tymczasem to wciąż dzikie zwierzęta, które jak pokazuje film – mogą zaatakować w każdej chwili – mówi leśnik z 30-letnim stażem.

Dzik na plaży w Karwi poturbował kilkoro ludzi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Świnoujskie dziki także są coraz śmielsze. Pozwalają sobie na bardzo wiele i nie są wcale płochliwe. Wszystkiemu winni są ludzie, którzy niepotrzebnie je dokarmiają. Czy nadszedł moment, aby zapanować nad rosnącą populacją świnoujskich dzików? Na przykład wywożąc zwierzęta daleko poza granice miasta?

Video: Robert Nowak/YouTube

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

8 komentarzy

  1. Może byliby bezpieczni gdyby ratownicy zamiast podrywac dziewczyny zajęli się swoją pracą ….

  2. Już jakieś łyse jełopy biegły z pałą żeby zatłuc dzika. Zabić. Zamordować. IQ na poziomie małpy. A dzik przestraszony nie potrafił po prostu wrócić na wydmę. Wystarczyło odgiąć ogrodzenie i pokazać mu drogę…

    • Gdybym była za tym parawanem sama z dziećmi i z tym atakującym dzikiem- mam nadzieję spotkać właśnie tych wg Pana „łysych jełopów”, bo Pan pewnie biegłby równie szybkim tempem, co oni, tyle, że Pan w przeciwnym kierunku… A teraz siedzi Pan bezpiecznie na szanownej d…. i wie, co trzeba było zrobić.. Porażka!

    • Zgadzam sie

  3. są skutki wycinek drzew stawianie ogrodzeń zwierzęta nie maja gdzie się schować a atakuje ze strachu wszystko kreci się wokół kasy tylko urzędasy kasę sami biorą w kieszeń nie przeznacza na pomoc dzikiej zwierzynie prościej odstrzelić zwiewne pod pretekstem zagrożenia, ludzie to zagrożenie dla całej ziemi i siebie .

    • Zgadzam sie w 100% . Te zwierzeta nie maja swoich domow bo debilom caly czas za malo hoteli apartamentow itp. A tym kolesiom to te kije w dupe bym wsadzila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.