Strona główna / Lokalne / Ahoj morska przygodo! Za miesiąc przypłynie 6 dużych żaglowców

Ahoj morska przygodo! Za miesiąc przypłynie 6 dużych żaglowców

Już za niecały miesiąc, w dniach od 18 do 21 sierpnia, Świnoujście stanie się żeglarską stolicą Wybrzeża , a to za sprawą 8. edycji słynnego już Sail Świnoujscie oraz 32. Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2016”. W tym roku będziemy gościć aż 8 żaglowców – 6 dużych oraz 2 mniejsze jednostki, pływające pod banderami niemiecką, holenderską oraz szwedzką, którymi to będzie można wybrać się w rejsy na pełne morze!

Rejsy to dopiero początek żeglarskich i morskich atrakcji. Równolegle do Sail Świnoujście odbędą się Regaty Polish Match Tour, dzięki którym staniemy się świadkami walk znakomitych sterników meczowych i to zaledwie kilka metrów od nabrzeża.

Kultową atrakcją będzie kolejna edycja Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2016”. W tym roku szanty będą rozbrzmiewały na scenie głównej aż przez 4 dni! Wystąpią zespoły z Polski i zagranicy, które z pewnością rozkołyszą publiczność. Koncerty odbędą się także na wybranych rejsach.

Na lądzie na wilków morskich będzie również czekał jarmark, w ramach którego zafunkcjonuje m.in. osada rybacka, strefa handlowa z żeglarskimi pamiątkami oraz strefa gastronomiczna. Każdy znajdzie coś i dla oka, i dla podniebienia. Najmłodszych zapraszamy do wesołego miasteczka. W niedzielę, 21 sierpnia, odbędzie się także Akcja Honorowego Krwiodawstwa “Oddaj krew – podaruj życie”.

Łap wiatr w żagle i zawijaj do Świnoujścia. Bilety na rejsy już w sprzedaży! Więcej informacji na stronie www.sail-swinoujscie.pl

Fot.arch.UM

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.