poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Ukradł z klatki schodowej markowy rower

Ukradł z klatki schodowej markowy rower

Złodziej nie wiedział, że całe zdarzenie rejestruje kamera. Świnoujscy policjanci bez trudu zidentyfikowali złodzieja, który niestety już zdążył znaleźć nabywcę jednośladu. Mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Stróże prawa przestrzegają przed okazjonalnym kupowaniem przedmiotów pochodzących z niewiadomego źródła, gdyż w ten sposób narażamy się na odpowiedzialność karną i zarzut paserstwa.

Złodziej po wejściu na klatkę schodową bloku w centrum miasta, uszkodzeniu zabezpieczenia i kradzieży roweru, szybko oddalił się w nieznanym kierunku. O utracie mienia poszkodowany powiadomił świnoujskich policjantów.

– Po przejrzeniu zapisu zarejestrowanego przez znajdującą się na klatce kamerę, mundurowi nie mieli większych problemów w zidentyfikowaniu sprawcy kradzieży. Okazał się nim 30-letni świnoujścianin, który w przeszłości miał na swoim koncie podobne przestępstwa. Mężczyzna wkrótce po tym został zatrzymany i trafił za kratki policyjnego aresztu – tłumaczy asp. Sztab. Beata Olszewska z policji.

Po okazaniu zapisu monitoringu, 30-latek rozpoznał siebie, oświadczając, że nie przyszło mu do głowy, że może być nagrywany przez kamerę. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia dokonanej w warunkach recydywy, co oznacza, że zgodnie z kodeksem karnym grozi mu surowsza kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo winny, będzie musiał naprawić szkodę na rzecz pokrzywdzonego.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.