Strona główna / Kultura / 12. lat pleneru malarskiego „7 malarzy nad morzem”

12. lat pleneru malarskiego „7 malarzy nad morzem”

Zapraszamy serdecznie w sobotę, 23. lipca  na godzinę 20.00 do Willi „Irmgard” w Heringsdorfie przy ulicy Maxim-Gorki-Str. 13 na otwarcie nowej wystawy berlińskiego malarza Sigurda Wendlanda zatytułowanej „Obrazy z pleneru od 2005 do 2016“. Sigurd Wendland ukończył „Kölner Werkschule“, w pracowni Dietera Kraemera jak i  jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych „HdK“ w Berlinie, w pracowni Freda Thielera.

Sigurd Wendland żyje i pracuje od roku 1991 w Templin-Gross Dölln i w Berlinie.

Od 1990 do 1999 pracował we własnym atelier w Amsterdamie,  w 1991 roku w Poczdamie, w 1992 roku w Kolonii, w 1998 i w 2000 roku w Lizbonie,w 2000 roku w Trento i od 2000 do 2002 roku  w Kolonii. Od roku 2005 jest współzałożycielem i koorynatorem pleneru malarskiego „7 malarzy nad morzem”, który każdego roku w maju odbywa się na wyspie Uznam przy udzale międzynarodowych artystów. Prace artysty można było zobaczyć między innymi w galeriach: „Galerie am Savignyplatz“  w Berlinie, „Galerie Rose“ w Hamburgu, „Haus am Lützowplatz“ w Berlinie, „Galerie Weinand-Bessoth“ w Saarbrücken, „Villa Ichon“ w Bremen, „Werkladen“ w Kolonii, „Galerie Samtleben“ w Poczdamie,  „Stadtgarten“ w Kolonii, „Museum Ermelerspeicher“ w Schwedt  nad Odrą, „Deutsche Oper“ w Berlinie, „Kommunale Galerie” w Berlinie, „Galerie Romstedt” w Poczdamie, „Galerie Giessler” w Berlinie, „Die Villa Leipzig” w Lipsku, „Kunstverein Lothringen” w Bochum, „Forum Kunst&Architektur” w Essen, „Galerie Engler” w Berlinie, „Galerie Steinrötter” w Münster, „Kleine Orangerie Schloß Charlottenburg” w Berlinie, „VERSUS” w  Ingolstadt, „Museum Villa Irmgard“ w Heringsdorfie, „Galerie de drij Gratien” w Amsterdamie,  „Städt. Galerie“ w Kaunas, „Galerie Art Constant” w Lizbonie, „Galeria Lufcik” w Warszawie, „Fábrica braço de prata” w Lizbonie, „Muzeum Stargard Szczeciński” w Stargardzie Szczecińskim, „ Państwowa Galeria” w Lublinie.

 

W trakcie wystawy wystąpi Christian Jana, muzyk, saksofonista z Greifswaldu, który specjalnie na otwarcie wystawy przygotował program muzyczny.

Laudację wygłosi dr Karin Lehmann.

Wytawę w Willi „Irmgard” będzie można obejrzeć do 28. sierpnia 2016, od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 18.00.

Informacje i zdjęcia obrazów z plenerów malarskich od 2005 do 2016 roku, jak i informacje o artyście można zobaczyć na stronach:

www.sigurdwendland.de

www.7malenammeer.de

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.