Strona główna / Lokalne / Strzelanina w Niemczech. Polska policja wysyła patrole do miejscowości turystycznych

Strzelanina w Niemczech. Polska policja wysyła patrole do miejscowości turystycznych

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, po zamachu w Monachium na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Wprowadzony został pierwszy stopień alarmowy ALFA, podnoszący czujność służb w zakresie bezpieczeństwa, oraz stopień BRAVO dotyczący cyberprzestrzeni. 7,5 tys. funkcjonariuszy patroluje miejsca skupisk ludzi – dworce kolejowe, lotniska, centra handlowe. Więcej patroli policyjnych można spotkać także w Świnoujściu.

– Podczas godzinnego spaceru widziałam aż 4 policjantów. Najpierw dwóch na rowerach patrolowało promenadę. A po chwili widziałam uzbrojonych policjantów pieszo – mówi pani Marzena. – To się raczej wcześniej nie zdarzało – dodaje.

Jak ustalili nasi reporterzy, komendant zachodniopomorskich policjantów nakazał częstsze patrole policji na nadmorskich bulwarach i miejscach w których przebywają turyści.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Jeden komentarz

  1. Ja bym powiedziała , że w tym roku było wyjątkowo mało policja. Przez 9 dni widziałam jeden patrol na promenadzie i 1 na plazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.