poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Chodzisz po wydmach? Dostaniesz mandat lub upomnienie

Chodzisz po wydmach? Dostaniesz mandat lub upomnienie

Od końca sierpnia kilkudziesięciu pracowników Inspektoratu Ochrony Wybrzeża będzie wykonywać czynności związane z patrolowaniem terenów pasa technicznego, w kompetencji terytorialnej UMS.

 Urzędnicy starają się przypominać, że nie wolno niszczyć umocnień brzegowych, wydm, klifów i wszelkiej roślinności, czyli tych elementów, które stanowią ochronę brzegu morskiego. Za chodzenie po wydmach można dostać mandat w wysokości 50 złotych.

Terytorialny zasięg działania Urzędu Morskiego w Szczecinie obejmuje morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, wyłączną strefę ekonomiczną oraz pas wybrzeża, morskie porty i przystanie, położone od zachodniej granicy państwa do południka 15°23’24” długości geograficznej wschodniej (do miejscowości Dźwirzyno, która to miejscowość znajduje się już we właściwości terytorialnej Urzędu Morskiego w Słupsku). Mieszczą się w tym ok. 82 km brzegu morskiego i ok. 226 km brzegów morskich wód wewnętrznych.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

2 komentarze

  1. Chodzić po wydmach nie wolno, ale karczowanie ich i budować wieżowce i zapyziałe domki dla przyjezdnej hołoty, to już wolno jak najbardziej.

  2. śmieszne. wycinają wydmy na potęgę, a potem stara śpiewka o ochronie wydm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.