Strona główna / Lokalne / Chodzisz po wydmach? Dostaniesz mandat lub upomnienie

Chodzisz po wydmach? Dostaniesz mandat lub upomnienie

Od końca sierpnia kilkudziesięciu pracowników Inspektoratu Ochrony Wybrzeża będzie wykonywać czynności związane z patrolowaniem terenów pasa technicznego, w kompetencji terytorialnej UMS.

 Urzędnicy starają się przypominać, że nie wolno niszczyć umocnień brzegowych, wydm, klifów i wszelkiej roślinności, czyli tych elementów, które stanowią ochronę brzegu morskiego. Za chodzenie po wydmach można dostać mandat w wysokości 50 złotych.

Terytorialny zasięg działania Urzędu Morskiego w Szczecinie obejmuje morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, wyłączną strefę ekonomiczną oraz pas wybrzeża, morskie porty i przystanie, położone od zachodniej granicy państwa do południka 15°23’24” długości geograficznej wschodniej (do miejscowości Dźwirzyno, która to miejscowość znajduje się już we właściwości terytorialnej Urzędu Morskiego w Słupsku). Mieszczą się w tym ok. 82 km brzegu morskiego i ok. 226 km brzegów morskich wód wewnętrznych.

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

2 komentarze

  1. Chodzić po wydmach nie wolno, ale karczowanie ich i budować wieżowce i zapyziałe domki dla przyjezdnej hołoty, to już wolno jak najbardziej.

  2. śmieszne. wycinają wydmy na potęgę, a potem stara śpiewka o ochronie wydm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.