Strona główna / Lokalne / Marynarze musieli ratować okręt przed zatonięciem

Marynarze musieli ratować okręt przed zatonięciem

W jednostkach wojskowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża skończyły się praktyki specjalistyczne podchorążych Akademii Marynarki Wojennej. Przez dwa tygodnie przyszli oficerowie zdobywali umiejętności i doświadczenie na trałowcach oraz okrętach transportowo – minowych.

art-marynarz9Praktykantów, w dniu ich przyjazdu do Świnoujścia, przywitał we flotylli Szef Szkolenia 8.FOW kmdr Jarosław Kukliński. Podchorążowie, na czas trwania praktyki, przydzieleni zostali na stanowiska okrętowe zgodnie z wybranym przez nich kierunkiem studiów. Plan praktyk został tak skonstruowany, aby po ich ukończeniu podchorążowie zdobyli wymaganą wiedzę teoretyczną oraz umiejętności i doświadczenia związane z eksploatacją uzbrojenia oraz urządzeń okrętowych. Oprócz zajęć specjalistycznych studenci uczestniczyli w codziennym życiu załóg okrętowych. Podczas wyjść na morze realizowali oni zadania zgodnie z przydzielonymi stanowiskami. Jednym z ważniejszych epizodów praktyk było szkolenie w komorze OPA. Praktykanci uczyli się jak radzić sobie z wdzierającą się do wnętrza kadłuba wodą zarówno w przypadku uszkodzenia rurociągów okrętowych jak i przebicia kadłuba.

Bieżąca edycja praktyk to 15-dniowe szkolenie specjalistyczne, w którym uczestniczą studenci wojskowi wydziałów Mechaniczno-Elektrycznego oraz Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego trzeciego roku studiów pierwszego stopnia AMW.

Podchorążowie na okrętach są częstymi gośćmi. W toku studiów kierowani są na okręty kilkakrotnie. Zdobywają na nich wiedzę praktyczną, bezpośrednio związaną z ich przyszłym zawodem. Programy praktyk dostosowane są do poziomu wiedzy podchorążych uzyskanej w poszczególnych latach studiów i stanowią jej niezbędne uzupełnienie.

Źródło: 8 FOW, foto: Marcin Purman

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Jeden komentarz

  1. Jakie to przez dwa tygodnie można zdobyć umiejętności?
    -Przyszłość zweryfikuje i udowodni, że zmarnowali dwa tygodnie własnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.