Strona główna / Lokalne / Prawdziwi rybacy i świeża ryba prosto z kutra

Prawdziwi rybacy i świeża ryba prosto z kutra

13833536_698778763631049_1720836108_oChociaż w Świnoujściu rybacy mają swój port, to nie można w lewobrzeżnej części miasta kupić świeżej ryby złowionej tego samego dnia w Bałtyku. W niedzielę jednak załoga kutra z Dziwnowa wpadła na pomysł, aby ryby sprzedawać prosto z pokładu. Białe prześcieradło posłużyło za szyld. Chętnych nie brakowało.

13844181_698778713631054_695283049_oCi, którzy nie mieli szczęścia, mogą kupić ryby na prawobrzeżu. Przy porcie rybackim jest sklep oferujący ryby.

W takim mieście jak Świnoujście powinien stale funkcjonować targ rybny na którym w rybie mięso powinny zaopatrywać się lokalne restauracje – uważa pani Roksana. – Kupno ryby prosto z kutra daje gwarancję, że jest świeża. Widać jak leży w skrzynkach przełożonych lodem – dodaje.

Jak rozpoznać świeżą rybę? Najlepiej po oczach. Jeśli jej oczy nie są mętne, lecz błyszczące, to znaczy, że ryba została złowiona przed kilkunastoma godzinami i ma nie dłużej niż jedną dobę.

Kilka lat temu mówiło się o konieczności powstania takiego miejsca do handlu rybą przy Wybrzeżu Władysława IV. Do dnia dzisiejszego takie miejsce nie powstało.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

Jeden komentarz

  1. To prawda powinien funkcjonować targ rybny w swinoujsciu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.