Strona główna / Lokalne / Prawdziwi rybacy i świeża ryba prosto z kutra

Prawdziwi rybacy i świeża ryba prosto z kutra

13833536_698778763631049_1720836108_oChociaż w Świnoujściu rybacy mają swój port, to nie można w lewobrzeżnej części miasta kupić świeżej ryby złowionej tego samego dnia w Bałtyku. W niedzielę jednak załoga kutra z Dziwnowa wpadła na pomysł, aby ryby sprzedawać prosto z pokładu. Białe prześcieradło posłużyło za szyld. Chętnych nie brakowało.

13844181_698778713631054_695283049_oCi, którzy nie mieli szczęścia, mogą kupić ryby na prawobrzeżu. Przy porcie rybackim jest sklep oferujący ryby.

W takim mieście jak Świnoujście powinien stale funkcjonować targ rybny na którym w rybie mięso powinny zaopatrywać się lokalne restauracje – uważa pani Roksana. – Kupno ryby prosto z kutra daje gwarancję, że jest świeża. Widać jak leży w skrzynkach przełożonych lodem – dodaje.

Jak rozpoznać świeżą rybę? Najlepiej po oczach. Jeśli jej oczy nie są mętne, lecz błyszczące, to znaczy, że ryba została złowiona przed kilkunastoma godzinami i ma nie dłużej niż jedną dobę.

Kilka lat temu mówiło się o konieczności powstania takiego miejsca do handlu rybą przy Wybrzeżu Władysława IV. Do dnia dzisiejszego takie miejsce nie powstało.

Zobacz również

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej z udziałem lekkoatletów z sekcji LA OSiR „WYSPIARZ”

Zawody poświęcone pamięci najlepszej polskiej zawodniczki odbyły się po raz trzeci na Stadionie Miejskim im. …

Jeden komentarz

  1. To prawda powinien funkcjonować targ rybny w swinoujsciu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.