Strona główna / Lokalne / Świnoujście pojawi się na planszy bardzo popularnej gry

Świnoujście pojawi się na planszy bardzo popularnej gry

Gracie w World of Warships? Jeżeli tak to mamy dla Was dobra wiadomość ! Być może już wkrótce na jednej z plansz pojawi się Świnoujście i… Fort Gerharda! A w wśród okrętów ORP Błyskawica! A już za parę tygodni będzie można także obejrzeć wyjątkowy dokument, z foto-realistyczną rekonstrukcją fortu z przełomu XIX-go i XX wieku.

Ekipa filmowa z Sankt Petersburga odwiedziła dwa obiekty w Polsce – ORP Błyskawicę w Gdyni i Fort Gerharda w Świnoujściu. O każdym z tych ciekawych pamiątek historii powstanie dokument, z wysokiej jakości foto-realistycznymi rekonstrukcjami wyposażenia, z czasów świetności tych zabytków. – Możliwości techniczne producenta gry i jego ekipy filmowej są wręcz nieograniczone – mówi Marcin Ossowski z Fortu Gerharda, który był przewodnikiem filmowców w Świnoujściu.

– Na stanowiskach staną potężne ringkanone 21 cm (działa nadbrzeżne)! Znikną drzewa, a jedna z sekwencji pokaże fort przed przebudową – w latach 60-tych XIX wieku. W drugim dokumencie zagrzmią działa „Błyskawicy”, która wypłynie w bojowy rejs. Twórcy gry rozważają także wprowadzenie tych obiektów do gry. Premiera obu dokumentów planowana jest za parę tygodni. – Wasze miasto, Polska są naprawdę piękne! U nas, w Sankt Petersburgu ciągle pada. A tu jest tak pięknie! Kolorowo, ciepło i zielone lasy – mówi Anastazja – Ludzie są naprawdę mili i gościnni. Warto przypomnieć, że to już druga wizyta tej ekipy z War Gaming w Świnoujściu. W zeszłym roku Białorusini i Rosjanie, reprezentujący kultową grę World of Tanks, realizowali w Świnoujściu materiał poświęcony historii Twierdzy Świnoujście pod koniec 1945 roku.

World of Warships – gra komputerowa z gatunku MMO tworzona przez białoruskie studio Wargaming.net oraz rosyjskie Lesta Studiokoncentrująca się na bitwach morskich. World of Warships spotkał się z pozytywnym odbiorem recenzentów, uzyskując według agregatora Metacritic średnią z ocen wynoszącą 81/100 punktów.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.