Strona główna / Lokalne / To ona włamała się do miejskiej toalety oraz ukradła kilka rowerów

To ona włamała się do miejskiej toalety oraz ukradła kilka rowerów

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali seryjną złodziejkę rowerów. 37-latce udowodniono kradzież sześciu rowerów o łącznej wartości blisko 10.000 zł oraz trzykrotnego włamania i kradzieży pieniędzy z wrzutowej automatycznej toalety miejskiej. Za serię przestępstw grozi jej kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wpływały kolejne zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Policjanci z Wydziału Kryminalnego od razu zajęli się wyjaśnianiem tych przestępstw. Mimo ustalenia i zatrzymania dwóch sprawców kradzieży jednośladów, rowery nadal ginęły. Dalsze wnikliwe ustalenia stróży prawa dowiodły, że dokonywała ich kobieta bez stałego miejsca zameldowania. Po zebraniu dowodów winy, policjanci zatrzymali 37-latkę.

Kobiecie udowodniono kradzież sześciu rowerów na kwotę blisko 10.000 zł. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymana jest odpowiedzialna także za trzykrotne włamanie do wrzutowej automatycznej toalety miejskiej przy ulicy Malczewskiego, gdzie wyłamała zamki zabezpieczające drzwi i dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 700 zł, powodując kilkutysięczne straty w zniszczonym mieniu.

Takiej treści zarzuty policjanci przedstawili 37-latce, do wszystkich się przyznała.

Policjanci odzyskali dwa skradzione rowery, jednak nadal prowadzą czynności zmierzające do odzyskania kolejnych jednośladów. Mundurowi przestrzegają przed kupowaniem rowerów pochodzących z niewiadomego źródła, gdyż narażamy się w ten sposób na zarzut paserstwa, co grozi odpowiedzialnością karną.

Kobieta wkrótce stanie przed sądem. Za serię przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

2 komentarze

  1. politycy nakradli grube miliony i żaden ale to żaden nie siedzi nie ma za to żadnych problemów to zwykły obywatel powinien mieć tez jakaś bezkarność do chociaż 1 mil jak to jest ze za grosze wsadzają a za miliony i milion poszkodowanych taki jeden z drugim politykiem nie ma żadnych konsekwencji wiec jak tolerować prawo w kraju bezprawia ?

  2. Gratulacje ! tak dalej 🙂
    widać robiła to celowo i kradła kolejne rowery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.