Strona główna / Lokalne / Ramię w ramię z niemieckimi policjantami

Ramię w ramię z niemieckimi policjantami

Niemiecka policja zorganizowała w Heringsdorfie festyn z okazji obchodów „Dnia Służb Policyjnych w sezonie letnim”. W festynie tym uczestniczyli funkcjonariusze z KWP w Szczecinie, policjanci z Urzędu Kryminalnego Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

132-13443W ramach wzajemnej współpracy ” Sicherheit im Nachbarland – U sąsiada bezpiecznie”  także funkcjonariusze z KMP w Świnoujściu oraz maskotki policyjne Mewa Klara i Gryfuś zostali  zaproszeni do włączenia się  w świętowaniu tych obchodów.

– W ramach zorganizowanego w  Heringsdorf   policyjnego festynu funkcjonariusze z zachodniopomorskiego garnizonu wystawili stoisko informacyjne, na którym znajdowały się materiały prewencyjne promujące bezpieczny wypoczynek na morzem. Podczas festynu odbywało się  także znakowanie rowerów – tłumaczy mł.asp. Ewelina Brzezińska

Podczas obchodów mieszkańcom Heringsdorf  i przebywających tam turystom polscy funkcjonariusze  zaprezentowali sprzęt policyjny, odbył się również pokaz psów służbowych. Przebieg uroczystości uświetnił występ orkiestry policyjnej.

Wspólne przedsięwzięcie policji polskiej i niemieckiej nie tylko wpłynęło na pozytywny wizerunek służb mundurowych, ale zwiększyło poczucie bezpieczeństwa zarówno turystów niemieckich, jak i obywateli  polskich odwiedzających Heringsdorf

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.