Strona główna / Lokalne / Poznają ciepłownię. PEC zaprasza dzieci na dni otwarte

Poznają ciepłownię. PEC zaprasza dzieci na dni otwarte

Skąd się bierze ciepło w kaloryferze? Dlaczego z kranu leci gorąca woda? Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Świnoujściu zaprasza na dni otwarte w ramach programu „PEC dla najmłodszych Odbiorców ciepła – Dni otwarte”

 Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 latki) oraz     uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych do Ciepłowni Miejskiej, produkującej ekologiczne ciepło systemowe dla miasta Świnoujście – informuje PEC.

Podczas zwiedzania dzieci dowiedzą się jak wygląda produkcja ekologicznego ciepła systemowego – trasa wycieczki prowadzi przez cały cykl produkcyjny ciepła: od placu opałowego, poprzez halę kotłów i Centrum Dyspozycji Mocy Cieplnej, halę odżużlania i przepompownię a na kominie i instalacjach odpylania spalin skończywszy. Każdy uczestnik dostanie upominek od PEC.

Wycieczki grup zorganizowanych zaplanowano na początek września. Wszelkich informacji nt. dni otwartych udziela Katarzyna Mikulska – Warmbier tel. (91) 321 55 24.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.