Strona główna / Lokalne / Promy tylko dla mieszkańców. Udają, że nie widzą tablic

Promy tylko dla mieszkańców. Udają, że nie widzą tablic

Dwie żółte tablice z informacją w trzech językach o tym, że przeprawa promowa jest tylko dla zmotoryzowanych mieszkańców, są ustawione przed przeprawą promową. Kierowcy spoza miasta mimo tego ustawiają się w kolejce, licząc, że uda im się wjechać niepostrzeżenie. W ciągu 20 minut na przeprawę karsiborską potrafi być kierowanych nawet kilka samochodów.

art-kolejka3– Szkoda tych ludzi, bo czasami stoją po 40 minut. Ale jak już wjadą na plac postojowy to nie ma możliwości wyjechania. Nawet jak podejdzie się do kierowcy, zapuka w szybę i powie, aby jechał na Karsibór to jest już za późno – mówi jeden z miejscowych kierowców. – Cześć z nich udaje, że nie widzi tablic informacyjnych – dodaje.

Trudno nie dostrzec olbrzymiej żółtej tablicy. Dwie ustawione są po stronie wyspy Uznam i dwie na Warszowie. Informacja jest w języku polskim, niemieckim i angielskim.

W Świnoujściu są dwie przeprawy promowe. Dla mieszkańców jest to przeprawa Warszów, natomiast dla wszystkich przyjezdnych jest przeprawa promowa Centrum. Od godziny 22 z przeprawy Warszów mogą korzystać wszystkie pojazdy.

Zobacz również

Wrzesień ze wzrostami przeładunków w Portach Szczecin i Świnoujście

W portach Szczecin i Świnoujście przeładunki w wrześniu tego roku wzrosły o blisko osiem procent …

5 komentarzy

  1. To prawda. Google prowadzi uparcie na Warszów. Trzeba wpisać adres Pomorska 93, żeby przekierował inaczej. Wracając z wyspy Uznam nic nie pomaga – Google ciągle pcha na Warszów. I nie chodzi tu o przeprawę Warszów kontra centrum tylko Warszów kontra Karsibor. Tablice są, ale bardzo mylące. Jest rozkaz, trzeba w dużym ruchu szybko decydować, pisze cis o przejeździe dla mieszkańców i pozostałych. Google prowadzi tak, tablice srak, można zglupiec. Idiotyczne rozwiazanie

  2. Informacja o promocji powinna być przy więź dziękuję do miasta a nie dopiero przy promie. Google mapa kieruje właśnie na prom tylko dla mieszkańców

  3. Wygrałem przetarg od miasta na wykonanie robót elektrycznych.Więc mam pytanie , jeżeli jestem zmuszony korzystać z przeprawy promowej dla mieszkańców to jak mam to załatwić?
    http://www.wojtekelektryk.ecom.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.