Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016: DZIEŃ CZWARTY

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016: DZIEŃ CZWARTY

Kolejny festiwalowy dzień rozpocznie wernisaż SENSY / BYTY / MARY Jana Kantego Pawluśkiewicza. Swoje obrazy Pawluśkiewicz maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów. „Żel mnie fascynuje- mówi artysta – korzystam z fajerwerków żelu. On się błyszczy, przeskakuje, rozlewa; stwarza wrażenie trójwymiarowości. To rodzaj nadrealistycznych kreacji przeżyć, snów, nadziei, obaw. To świat prawdziwy, ale wizja rozmyta w nierealny sen”. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie prezentacja esejów prof. Bronisława Maja „Kilka uwag o sztuce oraz kilka uwag o tzw. sztuce” oraz promocja katalogu. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18.00 w Galerii Art, wstęp wolny.

Wieczorem, o godzinie 19.00, w Muszli Koncertowej przy Promenadzie nie lada atrakcja dla najmłodszych, ale nie tylko… Koncert „Piękne jest królestwo nasze” – to wybór piosenek, które przez lata dla swojego syna pisał Marek Grechuta. Utwory zostały wydane na płycie „Piosenki dla dzieci i rodziców” w 1991 roku. Po latach na nowo interpretują je Olga Bończyk i Janusz Radek z towarzyszeniem Krzysztof Herdzin Trio (Krzysztof Herdzin, Cezary Konrad, Paweł Państa). Utwory poza walorami artystycznymi mają również wartość dydaktyczną. Projekt został zrealizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Koncert nie jest biletowany.
Zwieńczeniem czwartego dnia Festiwalu będzie „Zaklinanie czasu” Jacka Wójcickiego i jego wyjątkowych gości – Beaty Rybotyckiej i Hanny Śleszyńskiej. W koncercie usłyszymy utwory z repertuaru Jacka Wójcickiego – to pozycje doskonale znane publiczności: „nieśmiertelne” przeboje Grechuty, Demarczyk, Sinatry, Bocellego i innych, piosenki filmowe (m.in. z „Ostatniego dzwonka”), ale także nowe propozycje artysty. Nowe piosenki zostały skomponowane specjalnie dla Wójcickiego przez najlepszych polskich kompozytorów. Słowa napisał Michał Zabłocki, autor przebojów chociażby Grzegorza Turnaua czy Czesława Mozila. B”Koncert „Zaklinam czas” odbędzie się w Amfiteatrze im. Marka Grechuty, początek o 20.30, bilety kosztują 25 pln.

4 sierpnia 2016 | czwartek

18.00 | Galeria Art MDK | ul. Wojska Polskiego 1/1 | wstęp wolny

SENSY / BYTY / MARY | Otwarcie wystawy obrazów żel – art Jana Kantego Pawluśkiewicza

19.00 | Muszla Koncertowa | wstęp wolny

„Piękne jest królestwo nasze” | Koncert piosenek Marka Grechuty dla dzieci i rodziców w wykonaniu Olgi Bończyk, Janusza Radka z towarzyszeniem Krzysztof Herdzin Trio

20.30 | Amfiteatr im. Marka Grechuty | ul. Chopina 30 | bilety: 25 zł

„Zaklinam czas” | Koncert Jacka Wójcickiego i jego gości: Beaty Rybotyckiej oraz Hanny Śleszyńskiej

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.