poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Mayday na Zalewie Szczecińskim – SG-068 wyruszyła na pomoc

Mayday na Zalewie Szczecińskim – SG-068 wyruszyła na pomoc

Unieruchomiony niemiecki jacht z siedmioosobową załogą uwolnili wczoraj z sieci rybackich na Zalewie Szczecińskim funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej z SG-068. Udzielili tez pomocy drugiemu jachtowi niemieckiej bandery, który również wplątał się w sieci i nadał sygnał mayday.

Podczas patrolowania morskich wód wewnętrznych załoga SG-068 zareagowała na sygnał wezwania pomocy nadany na kanale radiowym. W niebezpieczeństwie znalazł się jacht niemiecki z dwiema osobami na pokładzie, który wplatał się na zalewie w rejonie Bramy Torowej w sieci i stracił zdolność manewrowania. Na pomoc wyruszyły SG-068 i jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
Funkcjonariusze Straży Granicznej pierwsi dopłynęli na wskazana pozycję i natychmiast przystąpili do pomocy. Z uwagi na złe warunki pogodowe strażnikom nie udało się uwolnić jachtu z pułapki, więc asekurowali go do czasu przypłynięcia jednostki SAR. Po pomyślnie zakończonej akcji ratowniczej SG-068 wyruszyła na pomoc kolejnej jednostce sportowo-turystycznej bandery niemieckiej, która na zalewie wplątała się w sieci.  Akcja zakończyła się powodzeniem, funkcjonariuszom mimo niesprzyjających warunków pogodowych udało się uwolnić jacht z sieci. Nikt z siedmioosobowej załogi jachtu nie odniósł obrażeń, jednostka kontynuowała swój dalszy rejs, a SG-068 powróciła do dalszych zadań na Zalewie Szczecińskim.

 

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Jeden komentarz

  1. Na czym polegało to uwięzienie? Odnoszę wrażenie, że dziś sternik nawet nie ma ochoty się nachylić by zdjąć linę ze steru tylko wzywa pomoc, chłopaki lecą na złamiani karku, z poważną miną, robią robotę ciecia i wracają z „udanej akcji” poprawiać kolejne statystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.