poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Kultura / Koncert z galerii mistrzów na organy i flet

Koncert z galerii mistrzów na organy i flet

Koncerty sierpniowe rozpocznie 5 sierpnia znakomity organista, dobrze znany  świnoujskiej publiczności, Roman PERUCKI –  od 1994 r.  profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku prowadzący klasę organów. Pierwszy organista Katedry Oliwskiej. Koncertuje w kraju i za granicą (Europa, USA, Japonia). Juror kilku międzynarodowych konkursów organowych.   W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe, m.in. platynową płytę wydaną w 1998 roku.  Dyrektor NaczelnyPolskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku  oraz prezes Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra” organizujący najstarszy w świecie festiwal organowy w Katedrze Oliwskiej, a także min. konkurs organowy im. J.P. Sweelincka w Gdańsku i cykl koncertów „Bliżej Bacha”.

Roman  Perucki oprócz solowej gry na organach, akompaniował będzie Łukaszowi DŁUGOSZOWI – fleciście,  absolwentowi Staatliche Hochschule fur Musik we  Fryburgu,  Hochschule fur Musik und Theater w Monachium,  Konservatoire National Superieur de Musicque et de Danse w Paryżu pod kierunkiem Pierre-Yves’a Artauda oraz Yale University w New Haven w klasie  Ansoma Wilsona.  Wielokrotny laureat konkursów fletowych w Polsce i za granicą m.in.  Grand Prix i I nagroda na 16 Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Ovadzie (2003), I nagroda i trzy nagrody specjalne na 9 Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Timisoarze (2004), I-sze nagrody na Międzynarodowych Konkursach Fletowych w Mannheim, Odense, Monachium, Marktoberdorfie (2006),  I nagroda i trzy nagrody specjalne na 4 Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Aversie (2007). Występuje jako solista i kameralista w Polsce, wielu krajach Europy oraz w USA i Japonii.

W swym artystycznym dorobku ma liczne nagrania radiowe i TV w kraju i za granicą. W 2010 r. wspólnie z London Symphony Orchestra nagrał płytę z koncertem Michaela Colina.

W 2012 roku został odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W programie koncertu usłyszymy utwory m. in. Maxa  REGERA, Denisa BEDARDA, Mieczysława SURZYŃSKIEGOJohanna S. BACHA, Janusza BIERLECKIEGO i Wojciecha KILARA.

 Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wraz z Parafią pw. Chrystusa Króla serdecznie zapraszają, początek koncertu godz. 19-ta.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.