Strona główna / Lokalne / Przyjdź, zobacz bo warto

Przyjdź, zobacz bo warto

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. realizuje obecnie projekt „Autobus Energetyczny – mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”. Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej odnośnie zmian klimatu, przyczyn zachodzenia tych zmian, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku. Narzędziem służącym realizacji celów kampanii jest autobus miejski dostosowany do pełnienia funkcji „mobilnego laboratorium”, wyposażony w modele, makiety, prezentacje przedstawiające najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie poszanowania energii. Autobus w czasie dwuletniej kampanii (2014-2016) dotrze do 200 gmin w całej Polsce i wraz z ekspertami obecnymi stale w autobusie będzie dla odwiedzających wyjątkową okazją do poznania rozwiązań służących efektywności energetycznej i tym samym przyjaznych środowisku naturalnemu.

Patronatem honorowym objęło kampanię Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo  Środowiska. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: Magazyn Samorządowy Gmina oraz miesięcznik „Czysta Energia”. Projektowi towarzyszy kampania w lokalnej prasie, radiu oraz mediach społecznościowych.

W lipcu br. autobus rozpoczął kampanię w województwie zachodniopomorskim.

W Świnoujściu autobus będzie można zobaczyć i wziąć udział w prezentacjach na Placu Wolności,  w dniach od 12 do  13 sierpnia w godzinach  od 10.00 do 17.00 .

Fot /tekst KAPE

Zobacz również

Klęska na Odrze. Z Wolińskiego Parku Narodowego wywożone jest bydło

W związku z klęską na Odrze, z niezamieszkanych wysp Wolińskiego Parku Narodowego położonych na terenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.