Strona główna / Lokalne / Tajemniczy transparent. Nie chcą terminala kontenerowego w Świnoujściu

Tajemniczy transparent. Nie chcą terminala kontenerowego w Świnoujściu

Tuż przy wejściu na plażę w dzielnicy Warszów, ktoś powiesił transparent „Kontenery precz od naszej plaży i lasu”. Turyści przyjeżdżający na plażę na Warszowie nie do końca wiedzą z czym związana jest ta manifestacja. – Chcą wam zabrać tę plaże na której się dzisiaj opalaliśmy? – dopytują z niedowierzaniem.

W miejscu na którym port ma plany inwestycyjne, ktoś powiesił w poniedziałek transparent. Na białej płachcie materiału napisano czarną farbą: „KONTENERY PRECZ OD NASZEJ PLAŻY I LASU”. Nikt nie przyznał się do powieszenia transparentu. Przy transparencie zatrzymują się turyści. Część z nich robi zdjęcia.

– To przerażające, że chcą wyciąć ten las i zamierzają zamknąć plażę. Nie powinniście się na to godzić. Ta część wyspy powinna zostać w takim stanie jak jest. Niedawno przecież wybudowano parking dla turystów, a teraz chce się go zaorać, wyciąć las, zamknąć plażę i wybudować kolejny port? – kręci głową jedna z turystek.

– Jesteśmy głupi, że nie potrafimy docenić tego skarbu, który mamy. Pamiętam jeszcze osiedle leśne. Nasze dzieci i wnuki nam tego nie wybaczą. To idzie w niewłaściwą stronę. Zamordują najpiękniejszą plażę w Polsce: cichą i spokojną – mówi wyraźnie wzburzony wędkarz jadący na rowerze łowić ryby na pobliskim falochronie.

Przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A chcą wybudować terminal kontenerowy na plaży na Warszowie. Jego powstanie będzie wiązało się z zamknięciem dwóch kilometrów plaży, a także koniecznością wycinki lasu. Po raz pierwszy zaprezentowano koncepcję budowy terminala w kwietniu b.r. Z przedłożonej informacji wynika, że inwestycja ta będzie realizowana i prowadzona przez prywatne podmioty zewnętrzne.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

13 komentarzy

 1. Nie będzie żadnego kontenerowego, bo trupy nie budują.

 2. mieszkaniec Warszowa

  Kto się znowu lansuje na temacie portu kontenerowego- niby stowarzyszenie Prawobrzeże – ale firma ta jest spalona… Port kontenerowy to jest to

 3. Mieszkaniec Warszowa

  Jak Wam nie wstyd pisać takich głupot.
  Terminal powstanie na betonowym pirsie nie będzie wycinki lasów. Często Pani Mario nie jeździ Pani autem !
  Ja jechałem dzisiaj na całej drodze spotkałem 4 tiry. Jak powstanie terminal będzie droga 2 pasmowa nie odczujemy zwiększonego ruchu.
  Jak się Pani nie podoba droga wolna. Proszę oddać/ spalić/ zburzyć/ swoje mieszkanko czy domek i zbudować sobie szałas w lesie lub ziemiankę i tam ćwiczyć ” zrównoważony rozwój” .
  Jakoś nie protestujecie jak wycinają lasy pod kolejne apartamentowce/ hotele czy inne badziewia tylko już wam przeszkadza terminal kontenerowy którego jeszcze NIE MA !
  Obłudnicy i pseudo działacze.
  Macie gdzieś całe Świnoujście i ich mieszkańców. Myślicie ile to wydoić z wczasowiczów którą ohydnie przezywacie ” stonką”.
  Wstyd mi za WAS

 4. Ta inwestycja to gwóźdź do trumny dla zrównoważonego rozwoju tego kiedyś pięknego miasta.
  Już dzisiaj wdychamy pył z przeładunków soi, a z okien patrzymy na potężny kontener gazowy. Z LPG będzie chociaż duży pieniądz dla miasta ( o ile nam z Warszawy nie zabiorą ). A z takiego portu kontenerowego? kilkaset tysięcy z podatków rocznie i tysiące tirów na drogach. Czy naprawdę nie ma możliwości rozwoju który jednocześnie chroni to co jednak najpiękniejsze w Świnoujściu, czyli przyrodę? Przecież to co kosztuje coraz drożej i jest coraz bardziej ekskluzywne, to nie ładny pokój w hotelu, ale czyste powietrze, piękne widoki i spokój. Jeśli teraz to zniszczymy, nie będzie powrotu.
  Protesty! Protesty! Protesty! Nic o nas bez nas. Nie pozwólmy, żeby urzędnicy decydowali, że mamy mieszkać w środku przemysłowej pustyni

 5. Mieszkaniec Warszowa

  Proszę nie pisać głupot wszyscy mieszkańcy Warszowa są za budowa terminala Kontenerowego !

  To jest szansa dla Nas.

  • Marcin Nowak/ Grunwaldzka

   Bubku z portu- może podasz swoje personalia skoro jesteś- NIBY- z Warszowa. Kłamczuszek portowy.

  • Mieszkańcu Warszowa czytaj tekst ze zrozumieniem gdzie jest napisane że to mieszkańcy są przeciwni budowie???Jeśli masz problemy ze zrozumieniem to nie bierz się za komentowanie.

  • Najpierw trolowales na niebieskim wyspiarzu teraz tu? 🙂 kończ waść wstydu oszczędź.

  • Bredzisz, mieszkańcy są przeciwni. Próbujesz zaczarować rzeczywistość. Zbudujcie sobie ten terminal na lewobrzeżu.

 6. Pogonić Żmurkeiwicza i całą tą betonowa bandę. Cheszcz pan zakończyć swoje urzędowanie hańbą- to rób pan tak dalej.

 7. Nie dajcie się tam na Warszowie! Stop betonowaniu miasta! Radni – jak się na to zgodzicie to będzie wstyd i hańba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.