Strona główna / Lokalne / Zdążą z ociepleniem przed nowym rokiem szkolnym?

Zdążą z ociepleniem przed nowym rokiem szkolnym?

Trzy szkoły będą miały w tym roku nowe elewacje wraz z ociepleniem. Kończy się remont ścian budynków GP2, SP 6 i ZSP 4. Według umowy, prace mają zakończyć się w październiku. Jednak wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu uczniowie wejdą do odświeżonych szkół. Środki uzyskano z Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Całkowita wartość projektu wynosi: 3 975 022,00 zł, a kwota dotacji: 2 909 543,00 zł .

13951030_707521776090081_1415825271_oBudynki szkół zostały wybudowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku i nie spełniają obowiązujących obecnie wymagań w zakresie ochrony cieplnej. Średni współczynnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową w stanie istniejącym w budynkach objętych projektem przekracza znacznie wartość wymaganą. Podobnie współczynnik przenikania ciepła przegród zewnętrznych, w tym ścian i stropodachów, mają wartości kilkakrotnie wyższe od dopuszczalnej. Wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania w SP nr 6 i Gimnazjum nr 2 cechuje niska sprawność eksploatacyjna, wynikająca z braku armatury regulującej ilość ciepła dostarczaną do pomieszczeń, braku automatycznej regulacji podpionowej, niewystarczającej izolacyjności termicznej przewodów, zanieczyszczenia osadami w wynikami wieloletniej eksploatacji.

Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia rezultatu programu jakim jest poprawa efektywności energetycznej budynków.

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.