Strona główna / Lokalne / Zdążą z ociepleniem przed nowym rokiem szkolnym?

Zdążą z ociepleniem przed nowym rokiem szkolnym?

Trzy szkoły będą miały w tym roku nowe elewacje wraz z ociepleniem. Kończy się remont ścian budynków GP2, SP 6 i ZSP 4. Według umowy, prace mają zakończyć się w październiku. Jednak wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu uczniowie wejdą do odświeżonych szkół. Środki uzyskano z Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Całkowita wartość projektu wynosi: 3 975 022,00 zł, a kwota dotacji: 2 909 543,00 zł .

13951030_707521776090081_1415825271_oBudynki szkół zostały wybudowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku i nie spełniają obowiązujących obecnie wymagań w zakresie ochrony cieplnej. Średni współczynnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową w stanie istniejącym w budynkach objętych projektem przekracza znacznie wartość wymaganą. Podobnie współczynnik przenikania ciepła przegród zewnętrznych, w tym ścian i stropodachów, mają wartości kilkakrotnie wyższe od dopuszczalnej. Wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania w SP nr 6 i Gimnazjum nr 2 cechuje niska sprawność eksploatacyjna, wynikająca z braku armatury regulującej ilość ciepła dostarczaną do pomieszczeń, braku automatycznej regulacji podpionowej, niewystarczającej izolacyjności termicznej przewodów, zanieczyszczenia osadami w wynikami wieloletniej eksploatacji.

Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia rezultatu programu jakim jest poprawa efektywności energetycznej budynków.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.