Strona główna / Lokalne / Święto Wojska Polskiego. Będzie można zwiedzać okręt

Święto Wojska Polskiego. Będzie można zwiedzać okręt

Z okazji obchodzonego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego, w jednostkach 8 Flotylli Obrony Wybrzeża odbyły się uroczyste zbiórki. W dniu święta na okrętach flotylli podniesiona zostanie wielka gala banderowa. Odbędą się też uroczystości związane z obchodami święta.

Już w piątek, 12 sierpnia, podczas uroczystych zbiórek w jednostkach, odczytane zostały rozkazy okolicznościowe, a najbardziej zasłużeni żołnierze i pracownicy wojska zostali wyróżnieni. Święto Wojska Polskiego było też okazją do mianowania na wyższe stopnie wojskowe. W trakcie zbiórek, dowódcy jednostek przekazali zaproszenie do wspólnego uczestnictwa żołnierzy wraz z rodzinami, w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego, które odbywać się będą w poniedziałek, 15 sierpnia wg poniższego planu.

Świnoujście

O godzinie 8.00 na okrętach flotylli podniesiona ostanie wielka gala banderowa a po zachodzie słońca zapalona zostanie gala świetlna.

W godzinach 9.00-12.00, 13.00-17.00, 18.00-20.00, przy Nabrzeżu Władysława IV, do zwiedzania udostępniony będzie trałowiec oraz okręt transportowo-minowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W tym samym miejscu w godzinach 9.00-16.00 odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego: Wojskowej Straży Pożarnej KPW Świnoujście, Grupy Nurków-Minerów z 12 Dywizjonu Trałowców, patrolu rozminowania z 8 Batalionu Saperów, trenażera plot „Grom” UST-1 z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego.

O godzinie 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla odbędzie się uroczysta msza święta za Ojczyznę.

Po mszy, o godzinie 11.00, na Placu Słowiańskim odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego (w tym: odegranie hymnu państwowego, Apel Pamięci, składanie kwiatów, odegranie pieśni reprezentacyjnej WP).

Na nabrzeżu Władysława IV w pobliżu udostępnionych do zwiedzania okrętów, w godzinach 12.30-13.00 z koncertem wystąpi Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia. Drugi okolicznościowy koncert orkiestry odbędzie się w godzinach 18.00-19.00 na Promenadzie w rejonie Muszli Koncertowej.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.