poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / [FILM] Tak wygląda nowa remiza karsiborskich strażaków

[FILM] Tak wygląda nowa remiza karsiborskich strażaków

Budowa nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsiborze rozpoczęła się w styczniu 2015 roku. Zakończyła po roku. W obiekcie, na powierzchni około 300 metrów kwadratowych, znajdują się: garaż na dwa stanowiska samochodowe, pomieszczenie socjalne, warsztat z magazynem, sala szkoleniowa, łazienka. W ramach inwestycji zagospodarowano również teren wokół budynku.

– Oprócz stanowisk na swa samochody, mamy także miejsce do ustawienia łodzi. Nowa szatnia spełnia nasze oczekiwania. Jest tu miejsce dla 24 strażaków. Każdy ma swoją szafkę. Oprócz tego jest sala socjalna. Obiekt jest nowoczesny. Czekaliśmy na niego wiele lat. Nareszcie się udało. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstanie nowej remizy, zwłaszcza prezydentowi miasta oraz naszym radnym – mówi Andrzej Chorążewicz, prezes OSP Karsibór.

Nowa strażnica spełnia wymagania wynikające z obecnych standardów oraz potrzeb jednostek działających w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Jest również bardziej funkcjonalna dla korzystających z niej strażaków, niż było to w przypadku poprzedniej remizy. Koszt jej budowy wyniósł 968 tys. złotych, z czego 500 tys. złotych pochodziło w ramach dofinansowania z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.