Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Najsłynniejszy kajakarz wyruszył z Mariny Karsibór
Długa broda to charakterystyczny element podróżnika. Przed wyprawą po rozlewiskach Starej Świny Doba założył na głowę czapkę nowojorskiego policjanta, którą otrzymał na pamiątkę w USA. Aleksandrowi Dobie towarzyszyła Wiktoria. Foto: Wojciech Basałygo

[ZDJĘCIA i FILM] Najsłynniejszy kajakarz wyruszył z Mariny Karsibór

Najsłynniejszy polski kajakarz Aleksander Doba w sobotnie przedpołudnie wybrał się w kajakową wycieczkę po rozlewiskach Starej Świny. Towarzyszyli mu słuchacze Radia Szczecin, którzy wygrywali miejsca w kajakach przez cały tydzień w konkursie na radiowej antenie.

DSC_0531Spływ kajakowy wyruszył z Mariny Karsibór. Przewodnikiem był Aleksander Doba. Podczas podróży po zlewiskach Starej Świny można było posłuchać opowieści globtrotera o tym jak pokonał dwukrotnie Atlantyk.

DSC_0548Aleksander Doba jest Człowiekiem Roku National Geographic 2015. Mimo ukończenia 70 lat wciąż jest aktywny w działaniu. Pod koniec maja wyruszył po raz trzeci w wyprawę po Atlantyku. Chciał pokonać go na trasie północnej z kontynentu (USA) na kontynent (Europa). Po kilku dniach wyprawę przerwano ze względu na wypadek jakiego doznał kajakarz.
W sobotę po południu będzie można zobaczyć jak wygląda relacja programu radiowego na żywo. O godzinie 17 na antenie Radia Szczecin program „Doba w godzinę” prosto z Mariny Karsibór.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.