Strona główna / Lokalne / Nie chcą, aby zabierano nam plażę i wycinano las
Ręcznie pisane plakaty rozwieszono także w lewobrzeżnej części Świnoujścia. Foto: Robert Ignaciuk

Nie chcą, aby zabierano nam plażę i wycinano las

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o transparencie zawieszonym przez przeciwników planów budowy terminala kontenerowego na Warszowie. W minionym tygodniu w wielu miejscach na prawobrzeżu Świnoujścia, na słupach ogłoszeniowych powieszono plakaty wyrażające niechęć to planów rozbudowy portu w ten sposób. Plakaty pojawiły się także w witrynach sklepów.

Mieszkańcy Warszowa w ten sposób manifestują swoją dezaprobatę do budowy terminala kontenerowego w sąsiedztwie gazoportu. Przypomnijmy, że jeśli plany zostaną zrealizowane, wiązać się to będzie z zajęciem 2 kilometrów plaży i wycinką okolicznego lasu.

Plakaty rozwieszane są nie tylko na słupach ogłoszeniowych, lecz także w witrynach prywatnych sklepów. Foto: Wojciech Basałygo
Plakaty rozwieszane są nie tylko na słupach ogłoszeniowych, lecz także w witrynach prywatnych sklepów. Foto: Wojciech Basałygo

Zdecydowana większość mieszkańców Warszowa jest przeciwna  zabieraniu plaży i lokalizowania kolejnej wielkiej inwestycji przemysłowej w tej części miasta.

Pod koniec zeszłego tygodnia plakaty przeciwników terminala kontenerowego pojawiły się także w dzielnicy lewobrzeżnej. Zachęcają do wejścia na facebookowy profil inicjatywy, aby zapoznać się ze szczegółami działań i detalami planów budowy terminala kontenerowego.

Plakaty na lewobrzeżu, to prawdopodobnie efekt zapowiedzi prezydenta Janusza Żmurkiewicza o ogłoszeniu konsultacji społecznych dotyczących tego problemu. Jednak jak zapowiedział prezydent ustami swojego rzecznika, zasięg konsultacji nie będzie ograniczał się jedynie do jednej dzielnicy, lecz całego Świnoujścia.

Zobacz również

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, …

2 komentarze

  1. Precz z tym dziadostwem.
    Niech sobie z tym cisną na Wały Chrobrego.

  2. Kontenerowy terminal TAK

    Skąd ta wiedza że terminal zajmie 2 km plaży.
    Panie redaktorku proszę nie wprowadzać dezinformacji.
    Bo to może być źle odebrane !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.