Strona główna / Lokalne / Nie chcą, aby zabierano nam plażę i wycinano las
Ręcznie pisane plakaty rozwieszono także w lewobrzeżnej części Świnoujścia. Foto: Robert Ignaciuk

Nie chcą, aby zabierano nam plażę i wycinano las

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o transparencie zawieszonym przez przeciwników planów budowy terminala kontenerowego na Warszowie. W minionym tygodniu w wielu miejscach na prawobrzeżu Świnoujścia, na słupach ogłoszeniowych powieszono plakaty wyrażające niechęć to planów rozbudowy portu w ten sposób. Plakaty pojawiły się także w witrynach sklepów.

Mieszkańcy Warszowa w ten sposób manifestują swoją dezaprobatę do budowy terminala kontenerowego w sąsiedztwie gazoportu. Przypomnijmy, że jeśli plany zostaną zrealizowane, wiązać się to będzie z zajęciem 2 kilometrów plaży i wycinką okolicznego lasu.

Plakaty rozwieszane są nie tylko na słupach ogłoszeniowych, lecz także w witrynach prywatnych sklepów. Foto: Wojciech Basałygo
Plakaty rozwieszane są nie tylko na słupach ogłoszeniowych, lecz także w witrynach prywatnych sklepów. Foto: Wojciech Basałygo

Zdecydowana większość mieszkańców Warszowa jest przeciwna  zabieraniu plaży i lokalizowania kolejnej wielkiej inwestycji przemysłowej w tej części miasta.

Pod koniec zeszłego tygodnia plakaty przeciwników terminala kontenerowego pojawiły się także w dzielnicy lewobrzeżnej. Zachęcają do wejścia na facebookowy profil inicjatywy, aby zapoznać się ze szczegółami działań i detalami planów budowy terminala kontenerowego.

Plakaty na lewobrzeżu, to prawdopodobnie efekt zapowiedzi prezydenta Janusza Żmurkiewicza o ogłoszeniu konsultacji społecznych dotyczących tego problemu. Jednak jak zapowiedział prezydent ustami swojego rzecznika, zasięg konsultacji nie będzie ograniczał się jedynie do jednej dzielnicy, lecz całego Świnoujścia.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

2 komentarze

  1. Precz z tym dziadostwem.
    Niech sobie z tym cisną na Wały Chrobrego.

  2. Kontenerowy terminal TAK

    Skąd ta wiedza że terminal zajmie 2 km plaży.
    Panie redaktorku proszę nie wprowadzać dezinformacji.
    Bo to może być źle odebrane !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.