Strona główna / Lokalne / Zatonięcie jachtu. Po 22 godzinach przerwano poszukiwania
Oprócz patrolowca Straży Granicznej w akcji poszukiwawczej brały udział jednostki nawodne „Pasat” oraz „Cyklon” Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Foto: Jarosław Romacki

Zatonięcie jachtu. Po 22 godzinach przerwano poszukiwania

Znane są nowe fakty zatonięcia jachtu „Zefir” płynącego ze Świnoujścia do portu Nexo. Żeglarz płynący na pokładzie poinformował, że jego jacht “Zefir” zatonął, on znajduje się w wodzie, ubrany jest w kombinezon rybacki. Zdążył przekazać za pośrednictwem łączności UKF, że zmierzał ze  Świnoujścia do Nexo. Nie potrafił wskazać miejsca w którym się znajduje i miejsca zatonięcia jachtu, łączność została przerwana.

Z ustaleń ratowników wynikało że jacht “Zefir” wypłynął z portu w Świnoujściu dnia 14.08.2016 r. o godz. 19.00. Do akcji ratowniczej wysłano statki ratownicze “Pasat”, “Cyklon”, patrolowiec SG-212 oraz śmigłowiec i samolot “Bryza” MW.  Pomimo 22 godzin poszukiwań nie udało się odnaleźć żeglarza wzywającego pomocy. W dniu 15.08.2016 r. o godz. 21.15 zakończono aktywne poszukiwania zaginionego.

Żaglowiec nie był wyposażony w systemy lokalizacji i identyfikacji jednostek pływających (AIS oraz EPIRB). Jachtu ani kapitana nie udało się odnaleźć.

Zobacz również

Marszałek województwa i zachodniopomorscy parlamentarzyści o uzdrowiskach i rehabilitacji pocovidowej

W Kołobrzegu odbyło się posiedzenie Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego. Miejsce wybrano nieprzypadkowo, ponieważ tematem dyskusji parlamentarzystów …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.