Strona główna / Hobby / 121 biegaczy wystartowało w sobotnim parkrunie
Foto: Piotr Zgraja

121 biegaczy wystartowało w sobotnim parkrunie

Dzisiejszy słoneczny parkrunowy poranek już za nami i bez wątpienia ta sobota stała się dniem rekordów. Rekordy padły w ilości wolontariuszy, rekordu czasu trasy, frekwencji i niewątpliwie wieloma rekordami życiowymi uczestników. W 7. parkrunie udział wzięli biegacze z Niemiec, Szczecina, Międzyzdrojów, Warszawy, Olsztyna, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego i oczywiści Świnoujścia. Na sobotni bieg w parku zagościła też drużyna młodych siatkarzy – Jastrzębski Węgiel. Gościem parkrunu był znany lekkoatleta i długodystansowiec – Wojciech Kopeć ( jego czas na przebiegnięcie maratonu to 2:17:22).

parkrun7-4jpgW biegu udział wzięła rekordowa liczba zawodników – aż 121 osób. Byli, jak co tydzień, biegacze – ścigacze, truchtacze, „kijkarze”, pieski z właścicielami i po raz pierwszy biegaczka z wózkiem (brawa dla Kasi i malutkiej Helenki).

Aż 59 osób startowało po raz pierwszy, a 33 osoby poprawiły swoje rekordy życiowe na tej trasie. Jak podkreślają organizatorzy biegu – „powiększa się grono najmłodszych biegaczy i biegających rodzin, co nas bardzo cieszy”. Bieg parkrun wspomogło 21 wolontariuszy.

I tym razem parkrunowi sportowcy włączyli się w akcję pomocy dla dwuletniego Tomka Cieciorko zbierając pieniądze do puszki. Po biegu rozlosowano pakiety zabiegowe – ufundowane przez Hotel „Trzy Wyspy”.

Pierwsi panowie na mecie:
1. Sebastian Wojciechowski 17:46
2. Piotr Kamiński 18:08
3. Krzysztof Kaweczyński 18:48
Pierwsze panie:
1. Ada Szmygin 21:33
2. Anna Stafiej 24:41
3. Karolina Romańska 24:58
Pełne wyniki znajdziecie
tu:http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/… [1]

Oczywiście zspół parkrun zaprasza na kolejny bieg w przyszłą sobotę
03.09.2106 r.

Zespół parkrun Świnoujście

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.