poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Są pieniądze na rozwój lotniska. Będą lądować większe samoloty

Są pieniądze na rozwój lotniska. Będą lądować większe samoloty

Po przyznaniu na początku lipca środków z Unii Europejskiej droga do dalszych inwestycji na lotnisku jest otwarta. Ministerstwo Gospodarki też wsparło dalszy rozwój lotniska dotacją w wysokości 1,15 mln euro. Całkowita wartość inwestycji wyniosi 1,54 mln euro. „Lotnisko jest ważnym motorem dla turystyki i gospodarczego regionu Pomorza Przedniego. Na miejscu mogą zostać zrealizowane niezbędne, kolejne inwestycje”, powiedział Minister Gospodarki, Harry Glawe.  

„W wyniku nowych inwestycji zaplanowany został między innymi  zakupu przenośnika taśmowego do transportu bagażu”, ogłosił zarządzający portem lotniczym dyrektor, Dirk Zabel. „Obecny jest nadal użyczony przez neubrandenburskie lotnisko w Trollenhagen. Ponadto przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki mogą zostać sfinansowane mobilny trap pasażerski, wydajny zespół prądotwórczy, jak również nowy pojazd elektryczny do przewozu bagażu. Większość środków zostanie zainwestowanych jednak w modernizację dróg na pasie startowym. Środki te są bardzo potrzebne, ponieważ zwiększa się ruch pasażerski jak i popyt na przeloty wzrasta”, kontynuował Dirk Zabel.

Heringsdorf łączy liniami lotniczymi obecnie osiem miejsc: Kolonię, Düsseldorf i Stuttgart, Frankfurt nad Menem i Dortmund, jak również w Zurych, Berno i Bazyleję.

Minister Gospodarki, Harry Glawe zwrócił uwagę również na rozwój turystyki w regionie. „Pomorze Przednie rozwija się coraz lepiej pod względem turystycznym w naszym kraju związkowym. Chcemy nadal wpierać poprawę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej regionu. Przedłużenie sezonu jest ważne, aby pobyt naszych gości był jak najlepszy. Odnosi się to także do promenad, dróg na plażę i turystycznych szlaków rowerowych.” powiedział na koniec minister. W powiecie Pomorze Przednie-Greifswald odnotowano od stycznia do czerwca 2016 r. prawie 583.000 przyjazdów (+ 7,3 procent w porównaniu do ubiegłego roku) i ponad 2,3 miliona noclegów (+ 7,3 procent). Średnia pobytu gości wyniosła 4,1 noclegów, to nawet powyżej średniej krajowej wynoszącej 3,7.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

2 komentarze

  1. Świetna wiadomość 🙂

  2. A za DDR u lądowały tam te rosyjskie antonowy, największe na świecie i wystarczył im pas o długości 2 km.a teraz już go nie ma?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.