Strona główna / Lokalne / Są pieniądze na rozwój lotniska. Będą lądować większe samoloty

Są pieniądze na rozwój lotniska. Będą lądować większe samoloty

Po przyznaniu na początku lipca środków z Unii Europejskiej droga do dalszych inwestycji na lotnisku jest otwarta. Ministerstwo Gospodarki też wsparło dalszy rozwój lotniska dotacją w wysokości 1,15 mln euro. Całkowita wartość inwestycji wyniosi 1,54 mln euro. “Lotnisko jest ważnym motorem dla turystyki i gospodarczego regionu Pomorza Przedniego. Na miejscu mogą zostać zrealizowane niezbędne, kolejne inwestycje”, powiedział Minister Gospodarki, Harry Glawe.  

“W wyniku nowych inwestycji zaplanowany został między innymi  zakupu przenośnika taśmowego do transportu bagażu”, ogłosił zarządzający portem lotniczym dyrektor, Dirk Zabel. “Obecny jest nadal użyczony przez neubrandenburskie lotnisko w Trollenhagen. Ponadto przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki mogą zostać sfinansowane mobilny trap pasażerski, wydajny zespół prądotwórczy, jak również nowy pojazd elektryczny do przewozu bagażu. Większość środków zostanie zainwestowanych jednak w modernizację dróg na pasie startowym. Środki te są bardzo potrzebne, ponieważ zwiększa się ruch pasażerski jak i popyt na przeloty wzrasta”, kontynuował Dirk Zabel.

Heringsdorf łączy liniami lotniczymi obecnie osiem miejsc: Kolonię, Düsseldorf i Stuttgart, Frankfurt nad Menem i Dortmund, jak również w Zurych, Berno i Bazyleję.

Minister Gospodarki, Harry Glawe zwrócił uwagę również na rozwój turystyki w regionie. “Pomorze Przednie rozwija się coraz lepiej pod względem turystycznym w naszym kraju związkowym. Chcemy nadal wpierać poprawę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej regionu. Przedłużenie sezonu jest ważne, aby pobyt naszych gości był jak najlepszy. Odnosi się to także do promenad, dróg na plażę i turystycznych szlaków rowerowych.” powiedział na koniec minister. W powiecie Pomorze Przednie-Greifswald odnotowano od stycznia do czerwca 2016 r. prawie 583.000 przyjazdów (+ 7,3 procent w porównaniu do ubiegłego roku) i ponad 2,3 miliona noclegów (+ 7,3 procent). Średnia pobytu gości wyniosła 4,1 noclegów, to nawet powyżej średniej krajowej wynoszącej 3,7.

Zobacz również

W Świnoujściu też będą zbierać podpisy poparcia Rafała Trzaskowskiego

Tylko trzy dni na zbieranie podpisów na kandydata na Prezydenta RP –  Rafała Trzaskowskiego – …

2 komentarze

  1. Świetna wiadomość 🙂

  2. A za DDR u lądowały tam te rosyjskie antonowy, największe na świecie i wystarczył im pas o długości 2 km.a teraz już go nie ma?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.