Strona główna / Lokalne / List otwarty do Posła na Sejm RP VIII kadencji Kornela Morawieckiego

List otwarty do Posła na Sejm RP VIII kadencji Kornela Morawieckiego

 Szanowny Panie Pośle,          

z najwyższym niepokojem przyjąłem informację o treści zarzutów postawionych przez Pana Posła w ramach skierowanej do Ministra Sprawiedliwości interpelacji poselskiej nr 5454 z dnia 8 08 2016 r.

W sposób niezwykle kategoryczny i nie poparty jakąkolwiek rzeczową argumentacją stwierdza Pan w swoim wystąpieniu fakt wieloletniego funkcjonowania na terenie Świnoujścia, a także województwa poważnej patologii  w wymiarze prawno – ustrojowym. Głębokim zdumieniem napełnia mnie w szczególności łatwość, z jaką głosi Pan Poseł tezy godzące w dobra osobiste – w tym dobrą opinię zawodową i środowiskową – dziesiątek osób, które swoją uczciwą pracą budują od lat kapitał społeczny oraz wysoki prestiż naszego miasta.

Mając powyższe na uwadze, będę zobowiązany za niezwłoczne przedstawienie mi niepodważalnych dowodów potwierdzających opisane przez Pana zjawisko, ewentualnie – w braku takowych – podjęcie w trybie pilnym wszelkich kroków niezbędnych dla zminimalizowania szkód, jakie mogą wyrządzić równie nieodpowiedzialne działania. Ze swojej strony służę z kolei wszelką dostępną mi wiedzą, która pomogłaby Panu w uzyskaniu obrazu wydarzeń opartego na faktach, a nie na oczywistej manipulacji. Pragnąłbym głęboko wierzyć, iż został Pan celowo wprowadzony w błąd, prawdopodobnie przez mieszkańca Świnoujścia (treść interpelacji jest kopią twierdzeń zawartych w pozwie skierowanym do Sądu Okręgowego w Szczecinie w dniu 4 lipca 2016 r.). Mimo wszystko, trudno jest mi zaakceptować tempo, w jakim bezkrytycznie podzielił Pan wybitnie stronnicze, jednostronne i wysoce fragmentaryczne oskarżenie, nie fatygując się nawet o pozyskanie komentarza strony przeciwnej.

Problematyka gospodarki mieszkaniowej poruszona w przekazanych Panu Posłowi materiałach, dotknęła bezpośrednio inicjatora Pańskiego wystąpienia. Unikając przez wiele lat  wykonania podstawowych obowiązków najemcy, w tym obowiązku sumiennego regulowania bieżących zobowiązań pieniężnych utracił on prawo do lokalu mieszkalnego w zasobach gminy, prezentując równocześnie na łamach wydawanego przez siebie, lokalnego czasopisma liczne teorie spiskowe, w tym powielaną w Pana interpelacji teorię grupy przestępczej, składającej się z przedstawicieli władzy samorządowej oraz wymiaru sprawiedliwości. Dodatkowo nakłaniał on innych mieszkańców do nieregulowania wymaganych opłat czynszowych, doprowadzając tym samym do zainicjowania licznych procesów sądowych, które zakończyły się prawomocnymi orzeczeniami korzystnymi dla gminy.

Pragnę gorąco zaapelować do Pana Posła o zachowanie najwyższej rozwagi przy formułowaniu oświadczeń składanych publicznie, w tym na forum Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Brak dostatecznej troski na tym polu może prowadzić do powstania niepowetowanych szkód w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Treść Pana interpelacji pokazuje niezbicie, iż swoje zarzuty kieruje Pan do bardzo szerokiego, w istocie nieograniczonego grona adresatów. Świnoujście tymczasem – wbrew sugestii zawartej w Pana wystąpieniu – jest miastem wzorcowym nie tylko w wymiarze medialnym. Jest ono autentycznym wzorem dla wielu samorządów zarówno w kraju, jak  i za granicą. Osiągnięcia miejscowego samorządu – potwierdzone ogromną ilością nagród i wyróżnień – są stałą zachętą i cennym drogowskazem dla wielu miast oraz gmin, ja zaś – z woli przedstawicieli społeczności lokalnej – mam zaszczyt zarządzać tutejszą jednostką samorządu gminnego i z oddaniem służyć jej mieszkańcom.

Na koniec wyjaśniam, iż otwarty charakter mojego wystąpienia jest bezpośrednią konsekwencją publicznego charakteru interpelacji Pana Posła oraz upowszechnienia informacji o podniesionych przez Pana zarzutach w mediach.

                                                                        Z poważaniem

                                                            Prezydent Miasta Świnoujście

                                                                    Janusz Żmurkiewicz

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

10 komentarzy

 1. Bo Panie „Sławku” Morawiecki sie nigdy nie sprzedał i poniósł za to konsekwencje.. poza tym jestem zwykłym szarym mieszkaniec miasta wie m co za bardzo sie dzieje w tych elitach rządzących , bo to trzeba sie obracać w tej śmietance i mieć dobre kontakty, ale .. ale… czytam trochę historii i polityki i wiem że w takich magistratach długo rządzących przez jedne osoby zawsze , ale powiadam jeszcze raz… zawsze zalegnie się jakiś smród , wiec pewnie jest w tym trochę prawdy…

 2. w końcu dobrali się do komuszego gniazda, czyżby Pan prezydent Żmurkiewicz zapomniał że z chwilą, przegranych wyborów natychmiast wypisał się z post komuny jaką niewątpliwie było sld, to nie wystarczy trzeba rozliczyć się z tych wszystkich lat.

 3. Zagotowało się

 4. Niech ten stetryczały dziadek Morawiecki przyjedzie do Świnoujścia i porówna miasto za rządów Żmurka i sprzed jego rządów…W końcu liczą się efekty , a nie animozje polityczne i nienawiść jakie rozsiew PiS-uar…

  • Kobieto miasto się rozwija tak jak rozwijają się tez inne miasta w Polsce i trudno zeby było inaczej. Świnoujście ma rewelcyjne położenie, mnóstwo niemieckich klientów i kupę kasy z wyprzedawanych nieruchomości. Czy rządziłby Żmurkieiwcz czy ktokolwiek inny to byłoby dokładnie tak samo. Poza tym wszyscy mówią, że Żmurkieiwcz współpracuje teraz z PiS a Brudziński Marszałek to jego osobisty fumfel wię coś musi być na rzeczy, ze jednak idzie jakaś skarga też z PiSu na Żmurkiewicza.

 5. Może by tak ten stetryczały dziadek Morawiecki przyjechał do Świnoujścia i porównał nasze Miasto teraz i sprzed rządów Żmurka ,a za rządów Możejahana…W końcu liczą się efekty , a nie uprzedzenia polityczne do jasnej anielki..!!@

 6. Ha ha ha – będzie ciekawie 🙂

 7. Ciekawe czy taki Morawiecki wie kim był Możejhan i czy wie jak zmieniło sie miasto dzięki temu,żę on już nie rządzi a rządzi Żmurek

  • Gdyby nie zapomoga z unii, to fasola by zrobił mniej niż Pan Możejko.
   Każdy głupi potrafi wszystko sprzedać i sprzeniewierzyć szmal.
   Gość idzie na maksymalną łatwiznę, a poza tym nie ma ludzi niezastąpionych.

 8. Morawiecki zawsze był niezrównoważony, oszołom, który jako lider Solidarności Walczącej, proponował zamiast porozumień sierpniowych, sabotaż i partyzantkę miejską(!!!).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.