Strona główna / Lokalne / W sklepach brakuje środków na komary

W sklepach brakuje środków na komary

Komary dają się we znaki mieszkańcom Świnoujścia i turystom. Ze sklepowych półek znikają środki przeciw tym owadom. Podpowiadamy zatem jak poradzić sobie z komarami domowymi sposobami. Ostatnie dni to prawdziwa plaga komarów. Nie można wyjść z domu na spacer, bo zostanie się pokąsanym przez owady szukające krwi. Ze sklepów w dwa dni zniknęły niemal wszystkie środki na komary.

Domowe sposoby na komary. Można ratować się balkonowymi roślinami takimi  czyli jak pelargonie, tak chętnie sadzone na balkonach lub ustawione w oknach. Także kocimiętka, która cieszy się powodzeniem wśród kotów, skutecznie odstrasza komary. Bazylia, obok walorów smakowych, jakie nadaje potrawom również odstrasza komary. Roślina o nazwie Plectranthus coleoides, w wyniku dotyku wydziela specyficzny zapach, którego nie lubią komary.

Jeśli nie chcemy komarów w domu, możemy na parapecie postawić spodeczek z ułożonymi na nim plasterkami cebuli, albo zawiesić zielone listki pomidorów.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Jeden komentarz

  1. Witam, nie szkoda pieniedzy na chemie.Doradzam postawic maszty z gniazdami dla jeżykow i zadbac o zbiorniki wody na tarlo dla ropuch.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.