Strona główna / Lokalne / W sklepach brakuje środków na komary

W sklepach brakuje środków na komary

Komary dają się we znaki mieszkańcom Świnoujścia i turystom. Ze sklepowych półek znikają środki przeciw tym owadom. Podpowiadamy zatem jak poradzić sobie z komarami domowymi sposobami. Ostatnie dni to prawdziwa plaga komarów. Nie można wyjść z domu na spacer, bo zostanie się pokąsanym przez owady szukające krwi. Ze sklepów w dwa dni zniknęły niemal wszystkie środki na komary.

Domowe sposoby na komary. Można ratować się balkonowymi roślinami takimi  czyli jak pelargonie, tak chętnie sadzone na balkonach lub ustawione w oknach. Także kocimiętka, która cieszy się powodzeniem wśród kotów, skutecznie odstrasza komary. Bazylia, obok walorów smakowych, jakie nadaje potrawom również odstrasza komary. Roślina o nazwie Plectranthus coleoides, w wyniku dotyku wydziela specyficzny zapach, którego nie lubią komary.

Jeśli nie chcemy komarów w domu, możemy na parapecie postawić spodeczek z ułożonymi na nim plasterkami cebuli, albo zawiesić zielone listki pomidorów.

Zobacz również

Kolejne środki finansowe na wsparcie zdalnego nauczania

Gmina Miasto Świnoujście pozyskała kolejne środki finansowe w wysokości 73 160,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona …

Jeden komentarz

  1. Witam, nie szkoda pieniedzy na chemie.Doradzam postawic maszty z gniazdami dla jeżykow i zadbac o zbiorniki wody na tarlo dla ropuch.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.