Strona główna / Lokalne / Narodowe czytanie w Świnoujściu… na pokładzie okrętu wojskowego

Narodowe czytanie w Świnoujściu… na pokładzie okrętu wojskowego

W sobotę, 3 września, w całej Polsce odbędą się spotkania związane z prezydencką akcją Narodowe Czytanie. W tegorocznej edycji projektu czytamy „Quo vadis” – powieść historyczną Henryka Sienkiewicza.

W Świnoujściu, będzie niepowtarzalna okazja aby fragmenty powieści wspólnie przeczytać na pokładzie okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Świnoujska edycja akcji Narodowe Czytanie „QUO VADIS” będzie miała miejsce w sobotę, 3 września, przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości muzeum) na okręcie transportowo – minowym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W obecności marynarzy, turystów oraz mieszkańców i władz miejskich Świnoujścia zainicjuje je zastępca dowódcy 8.FOW komandor Zygmunt BIAŁOGŁOWSKI. W ładowni okrętu będzie miała miejsce prezentacja postaci Henryka SIENKIEWICZA oraz jego dzieł. Będzie można zapoznać się również ze sprzętem jaki na co dzień użytkowany jest przez świnoujskich marynarzy. Zapraszamy w godzinach 12.00 – 14.00.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

2 komentarze

  1. Marcus Vinicjus

    Ale szopka. Teraz przez kolejny rok uczestnicy nie muszą nic już czytać. Przecież czytali na wojskowianym statku, zdjęcia nawet w gazecie som. Sumienie czyste, sąsiedzi widzieli (a jak nie to w gazecie zobaczą). Taaa. Dziwny to kraj. A kapelanin wojskowiany też był? I nie pogryzł się z politrukami? Hmmm

  2. Rozumiem, ze zanim bedzie czytanie, to apel smolenski w pozycji na bacznosc zostanie odczytany… bez takiej atrakcji impreska nie bedzie udana…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.