Strona główna / Lokalne / Narodowe czytanie w Świnoujściu… na pokładzie okrętu wojskowego

Narodowe czytanie w Świnoujściu… na pokładzie okrętu wojskowego

W sobotę, 3 września, w całej Polsce odbędą się spotkania związane z prezydencką akcją Narodowe Czytanie. W tegorocznej edycji projektu czytamy „Quo vadis” – powieść historyczną Henryka Sienkiewicza.

W Świnoujściu, będzie niepowtarzalna okazja aby fragmenty powieści wspólnie przeczytać na pokładzie okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Świnoujska edycja akcji Narodowe Czytanie „QUO VADIS” będzie miała miejsce w sobotę, 3 września, przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości muzeum) na okręcie transportowo – minowym 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W obecności marynarzy, turystów oraz mieszkańców i władz miejskich Świnoujścia zainicjuje je zastępca dowódcy 8.FOW komandor Zygmunt BIAŁOGŁOWSKI. W ładowni okrętu będzie miała miejsce prezentacja postaci Henryka SIENKIEWICZA oraz jego dzieł. Będzie można zapoznać się również ze sprzętem jaki na co dzień użytkowany jest przez świnoujskich marynarzy. Zapraszamy w godzinach 12.00 – 14.00.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

2 komentarze

  1. Marcus Vinicjus

    Ale szopka. Teraz przez kolejny rok uczestnicy nie muszą nic już czytać. Przecież czytali na wojskowianym statku, zdjęcia nawet w gazecie som. Sumienie czyste, sąsiedzi widzieli (a jak nie to w gazecie zobaczą). Taaa. Dziwny to kraj. A kapelanin wojskowiany też był? I nie pogryzł się z politrukami? Hmmm

  2. Rozumiem, ze zanim bedzie czytanie, to apel smolenski w pozycji na bacznosc zostanie odczytany… bez takiej atrakcji impreska nie bedzie udana…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.