Strona główna / Lokalne / Co słychać w USA? Zaglądamy do małego Tomka i pytamy o jego zdrowie

Co słychać w USA? Zaglądamy do małego Tomka i pytamy o jego zdrowie

Tomek Cieciorko od kilku dni przebywa w Nowym Jorku. Jest za nim 10-godzinna wizyta w klinice dr Abramsona i dziesiątki badań. Amerykański doktor mający doświadczenie w leczeniu siatkówczaka, czyli nowotworu oka zbadał oko malca. Sprawdził także, czy nie ma przerzutów do drugiego.

Jak piszą bliscy chłopca na facebookowym profilu, doktor był w szoku po tym co dowiedział się o leczeniu chłopca w Polsce. Chemia, którą miano mu podawać w Warszawie, w ogóle nie działa na ten rodzaj guza. Doktor nie wierzył w to, że miał podawany Melphalan tętnicą udową bezpośrednio do oka, ponieważ guz jest bardzo duży  i aktywny. Chłopczyk ma także zniszczone, poszarpane naczynia krwionośne.

Jedynym ratunkiem aby ocalić jego życie jest operacja. Prawe oczko jest kompletnie zniszczone przez guza. Operację zaplanowano na wtorek o godz. 13.20. Tomkowi pobrano materiał do badań genetycznych, a wyniki będą za 2 tygodnie.

Do czasu operacji, Tomek będzie zwiedzał Nowy Jork. W piątek był w nowojorskim zoo. Pierwszy raz w życiu widział tyle zwierząt.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

2 komentarze

  1. wiec teraz po powrocie zaskarżyć lekarzy i ich metody wyłudzające pieniądze choć wiedza ze tylko pogarszają sprawę ,i jak tu płacić składki za leczenie skracające życie przez eksperymentowanie na pajetach

  2. Nic dziwnego ze rodzice podjeli decyzje na operacje w usa w pl ciezko o fachowca
    Trzymam kciuki myslmy pozytywnie a wszystko sie uda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.