niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Nie tylko karate. Ruszają zajęcia tenisa stołowego i street workoutu

Nie tylko karate. Ruszają zajęcia tenisa stołowego i street workoutu

Wraz z pierwszym dzwonkiem ruszają zapisy do klubu sportowego kojarzącego się do tej pory tylko z karate. Świnoujska Akademia Karate Kyokushin szuka chętnych do uprawiania sportu. Od tego nie roku nie tylko będzie można nauczyć się w nim sztuki walki. W klubie powstały dwie dodatkowe sekcje: tenisa stołowego oraz akrobatyki i street workoutu. Zajęcia odbywać się będą na hali sportowej OSiR przy ulicy Piłsudskiego 9.

Grupy karateków będą podzielone na kategorie wiekowe oraz w zależności od poziomu zaawansowania. Grupy przedszkolne karate trenują we wtorki i piątki w godzinach od 16.30 do 17.30. Kadeci od 17.30 do 18.30, a młodzież i dorośli od 18.30 do 20.30. Aż 6 instruktorów akademii posiada najwyższe stopnie mistrzowskie – czarne pasy.

Program zajęć karate dla dzieci jest tak dopracowany, aby rozwijać nie tylko sprawność fizyczną, ale także inne zdolności. Duży nacisk kładziemy na prawidłowy rozwój sylwetki, właściwą postawę ciała, ale także ćwiczymy koncentrację i dyscyplinę. Dzieci uczą się uważnie słuchać, obserwować oraz wykonywać zadania. W przyszłości skutkuje to współpracą, szacunkiem do starszych i umiejętnością pracy w grupie. Zwieńczeniem każdego etapu nauki jest możliwość przystąpienia do egzaminu na kolejny pas – mówi Magdalena Ilczuk z ŚAKK.

Zajęcia akrobatyki sportowej i workoutu poprowadzi Przemysław Sawicki Dawid Szubryt. Treningi będą odbywały się w soboty i niedziele. W zajęciach może uczestniczyć młodzież szkolna. We wtorki będzie można trenować tenis. Instruktorami są Marcin Waremiuk i reprezentant Polski na paraolimpiadzie Paweł Mazuryk.

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

5 komentarzy

  1. a czy instruktorzy akrobatyki mają jakiekolwiek uprawnienia trenerskie abysmy wiedzieli, ze nie zrobia naszym dzieciakom krzywdy?

  2. Mój syn chodzi na treningi do akademii od lat startuje w zawodach, jeździ na obozy sportowe , poznaje nowych kolegów i co najważniejsze dobrze się uczy. Polecam zajęcia w akademii z pełnym przekonaniem.

    • Mój syn też chodził na karate u pana Sujki, ale przepisałem go do pana Bielskiego i jestem zadowolony. Rozpisywac się nie będę bo chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.

  3. kadencja się powoli kończy 😉

  4. Na prawdę nie rozumiem tej fascynacji tym sportem. Sportem tak niszowym że nawet dna nie widać.
    Panowie co innego piłka nożna ! Zobaczcie jak wyglądają stadiony sportowe !
    Czy wam to nic mówi !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.