Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Niewielkie zainteresowanie strefą płatnego parkowania

[ZDJĘCIA i FILM] Niewielkie zainteresowanie strefą płatnego parkowania

Kierowcy oraz miejscy radni przyszli w piątek na spotkanie w sprawie wprowadzenia strefy płatnego parkowania w Świnoujściu. Każdy mógł dowiedzieć się na czym będzie polegać działanie strefy, zadać pytania oraz zaproponować zmiany.

Urzędnicy organizując spotkanie liczyli na zebranie merytorycznych opinii mieszkańców miasta w sprawie zasad funkcjonowania SPP w mieście. Zasady oraz proponowane zmiany dotyczące SPP w mieście przedstawił Naczelnik Wydziału Inżyniera Miasta Rafał Łysiak.

Spotkanie z mieszkańcami było jedną z form konsultacji społecznych prowadzonych w tej sprawie. Wcześniej zainteresowani tematem mogli wziąć udział w sondzie lub złożyć imienne wnioski, opinie i uwagi co do projektu uchwały w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania oraz ustalenia wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych Gminy Miasto Świnoujście.

Wprowadzenie strefy wymusi rotację parkujących pojazdów, a tym samym zagwarantuje większej ilości zmotoryzowanych zaparkowanie w centrum. W praktyce oznacza to łatwiejsze znalezienie miejsca w bezpośredniej bliskości takich obiektów jak banki, ciągi handlowe, apteki i inne.

Uchwała zakłada, aby mieszkańcy strefy płacili tylko 50 złotych rocznie za kartę abonamentową, uprawniającą do parkowania przy ulicy, przy której zamieszkują.

Pierwsze pól godziny postoju byłoby bezpłatne, za pierwszą godzinę postoju proponowana opłata wynosiłaby 2 złote, za drugą 2,20, za trzecią 2,40, a za czwartą i każdą kolejną 2 złote. Według projektu, strefa w centrum obowiązywałaby od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00, a w dzielnicy nadmorskiej od 8.00 do 20.00. W obu strefach w soboty, niedziele i dni świąteczne parkowanie byłoby darmowe.

Zerowa stawka opłat, czyli mówiąc inaczej, darmowy postój w Strefie Płatnego Parkowania, mieliby kierowcy niepełnosprawni.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.